جزییات خبر

سرویس قم
مدیرکل کمیته امداد قم خبر داد

خودکفایی کامل 2هزار خانواده مددجوی قمی

دو هزار خانواده مددجو تحت حمایت کمیته امداد قم پس از خودکفایی کامل از حمایت کمیته امداد خارج شدند.

(دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶) ۱۲:۳۸

مدیرکل و شورای معاونان کمیته امداد قم با تولیت مسجد جمکران, در این مکان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد قم در این دیدار گفت: یکی از اقدامات این نهاد راه‌اندازی رشته مددکاری اسلامی در سطح سه حوزه علمیه بود تا امکان استفاده از ظرفیت طلاب فراهم شود.

وی از ایجاد بخش ویژه بانوان در کمیته امداد استان قم خبر داد و گفت: تمامی خدمات ارئه شده توسط پرسنل خانم انجام می‌شود و بانوان تحت حمایت این نهاد می توانند با مراجعه به این بخش امور خود را پیگیری کنند.

مدیرکل کمیته امداد قم با تاکید بر اینکه توانمند سازی مددجویان در دستور کار این نهاد قرار دارد گفت: در این راستا  دو هزار خانواده که با اشتغال به خودکفایی کامل رسیدند از حمایت کمیته امداد خارج شدند؛ همچنین بر همین اساس مجموعه‌ای 500 متری تجهیز شده است تا مهارته‌های صنعتی به مددجویان آموزش داده شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این دیدار گفت: نگاه کمیته امداد به کارها باید فرهنگی باشد و شخصی که به عنوان مددکار به منزلی می رود باید اقدامات فرهنگی را نیز مد نظر داشته باشد.

وی تاکید بر اینکه باید امر  ازدواج را میان مددجویان گسترش داده شود؛ چرا که عدم ازدواج آسیب های بسیاری را به همراه دارد گفت: باید با برنامه ریزی و حمایت لازم در راستای این امر مهم تلاش شود.

حجت الاسلام رحیمیان با اشاره به این گفته رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کسی که زمین خورد را باید بلند کنیم؛‌ لباسش را تمیز کینم؛ و سعی کنیم که مجدد او را به حرکت وا داریم گفت: اما باید مراقب باشیم که آن فرد تنبل نشود, که دادن پول بلاعوض وابستگی و تنبلی به بار می آورد ولی پرداخت تسهیلات انگیزه ایجاد می کند تا فرد تحت حمایت تلاش کند و درجهت گسترش کسب و کار بکوشد.

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع مسکن مددجویان گفت: نباید تمرکز ساخت مسکن مددجویان در یک منطقه باشد؛ چرا که می تواند اثرات منفی به همراه داشته باشد.

وی گفت: کمیته امداد در ترویج برنامه های زیارتی و اردوهای فرهنگی نیز باید کوشا باشد و مددجویان دیگر استان‌ها را نیز برای اردو به قم دعوت کند تا از فضای معنوی قم استفاده کنند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۲۷۶
(دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶) ۱۲:۳۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید