جزییات خبر

سرویس قم
با نصب 100 نیروگاه خورشیدی؛

مددجویان قمی به وزارت نیرو برق می‌فروشند

درقالب طرح «برکت آفتاب» از امروز تا سه ماه آینده 100پنل خورشیدی در منزل مددجویان روستایی قم نصب و راه اندازی می‌شود.

(سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶) ۱۵:۰۰

مراسم راه اندازی فاز اول نیروگاه خورشیدی در یکی از منازل مددجویان قمی امروز با حضور امام جمعه قم آیت الله حسینی بوشهری، استاندار، فرماندار، مدیرعامل شرکت توزیع برق منطقه ای، مدیرکل کمیته امداد قم رگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد قم درباره طرح «برکت آفتاب» گفت: مهم‌ترین چالش مناطق روستایی با توجه به خشکسالی و کمبود منابع آب زیر زمینی، نداشتن درآمد پایدار است که خوشبختانه اجرای این طرح با بهره‌مندی رایگان از انرژی خورشیدی می‌تواند گامی به سوی ایجاد درآمد پایدار در روستاها باشد.

میرشکار  گفت: ایجاد درآمد برای مردم روستا موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد قم گفت: طبق قراردادی که میان کمیته امداد و شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان قم منعقد شده است، امتیاز نیروگاه های خورشیدی پنج کیلو واتی باهدف تولید برق دراختیار مددجویان تحت حمایت کمیته امداد قرارگرفته است.

وی ادامه داد: مرحله اول این طرح به طور آزمایشی درقالب نصب  100 نیروگاه خورشیدی در منزل خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان قم از امروز آغاز شد.

میرشکار با بیان این که اجرای آزمایشی طرح با موافقت و نظارت مستقیم مدیرکل کمیته امداد استان و همکاری شرکت برق، بانک‌ ملی، بانک صادرات و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و با مدیریت و اجرای جهاددانشگاهی تبریز در قم اجرایی شده است ، افزود: تا سه ماهه آینده نیز 99 نیروگاه خورشیدی دیگر بر بام منازل مددجویان تحت پوشش این نهاد نصب خواهد شد.

وی گفت: برق تولیدی هر یک از این نیروگاه‌های کوچک مقیاس پس از ورود به مدار برق شهری و روستایی مطابق تعرفه وزارت نیرو، بالغ بر 700هزار تومان درآمد ماهانه برای هر خانوار به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۵
(سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶) ۱۵:۰۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید