تاریخ انتشار: 1401/06/12 09:16 حوزه انتشار: قم شناسه خبر: 78729

در 5 ماه نخست امسال اتفاق افتاد:

مشارکت 102 میلیارد تومانی قمی ها در کمک به نیازمندان

مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم

مدیرکل کمیته امداد، از مشارکت 102 میلیارد تومانی مردم نیکوکار و خیران قمی به کمیته امداد استان برای کمک به افراد بی بضاعت استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از مردم خیراندیش استان گفت: این مشارکتهای مردمی شامل صدقات، زکوات، قرض ماندگار، کمکهای حامیان اکرام ایتام و محسنین و درآمدهای مبتنی بر نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه گذشته صدقات پرداختی مردم بالغ بر 11 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است گفت: نزدیک به 50 میلیارد تومان هم درآمدهای مبتنی بر نیاز این نهاد در این مدت بوده است.

مسعودیان راد با تأکید بر اینکه کمکهای مردمی برای معیشت، درمان، مسکن، اشتغال، ازدواج و تحصیل نیازمندان هزینه می شود افزود: از ابتدای سال تا پایان مردادماه، مؤدیان زکات نیز نزدیک به 20 میلیارد تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 6 هزار یتیم و فرزند محسنین در استان قم تحت حمایت کمیته امداد استان هستند تصریح کرد: حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین هم نزدیک به 22 میلیارد تومان به فرزندان این طرح کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با معرفی طرح قرض ماندگار به عنوان یکی از طرح هایی که مردم می توانند به عنوان باقیات و صالحات جاری در آن سرمایه گذاری معنوی داشته باشند افزود: در پنج ماهه نخست امسال سرمایه گذاری معنوی خیران در این طرح نوپا حدود 13 و نیم میلیون تومان است که به عنوان قرض الحسنه در گردش به نیازمندان پرداخت شده است.

انتهای پیام/


کمیته امداد،قم،محسن مسعودیان راد،صدقه،زکات،اکرام ایتام و محسنین،قرض ماندگار