تاریخ انتشار: 1401/06/12 10:18 حوزه انتشار: قم شناسه خبر: 78766

در پنج ماهه نخست امسال:

بیش از 47 میلیارد تومان وام اشتغال به 570 نیازمند بیکار پرداخت شد

مهرداد مصلح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم از پرداخت بیش از 47 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به570 نیازمند بیکار در پنج ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد، با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست امسال 570 نفر متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال از این نهاد بوده اند گفت: وام پرداختی به این افراد از ابتدای امسال تا پایان مردادماه 1401 بالغ بر 47 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات از محل قرض الحسنه صندوق امداد ولایت، بانک مهرایران و آستان قدس رضوی به افراد نیازمند متقاضی پرداخت شده است افزود: در این مدت، با اعتباری نزدیک به 50 میلیون تومان هم از طریق مراکز کاریابی برای 158 نفر از افراد نیازمند جویای کار، اشتغال ایجاد شد.

مصلح آموزش را یکی از مهمترین ارکان کسب و کار عنوان و اظهار کرد: برای ارتقاء سطح علمی و تخصص 889 نفر از این متقاضیان نیز با اعتباری بالغ بر 185 میلیون تومان، آموزش های مرتبط با حرفه شغلی آنها برگزار شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قم ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه 287 نفر به درآمد پایدار رسیده و خودکفا شده اند.

انتهای پیام/


کمیته امداد،قم،اشتغال،خودکفایی،مهرداد مصلح