تاریخ انتشار: 1401/06/14 14:32 حوزه انتشار: قم شناسه خبر: 79964

با افزایش هزینه های تحصیلی:

خیران، 7435 دانش‌آموز و دانشجوی کمیته امداد قم را دریابند

بر نامه بی تعارف

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم گفت: هدایای هدایی مردم در شور عاطفه های امسال بین 7435 دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت این نهاد توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم، در گفت‌وگو با برنامه‌ی رادیویی بی‌تعارف با بیان این ‌که کمک‌های کمیته امداد صرفا محدود به دانش‌آموزان بی‌سرپرست نمی‌شود، افزود: دغدغه ما فقط دانش‌آموزان تحت پوشش نیست، بلکه ممکن است دانش‌آموزان نیازمندی تحت پوشش نباشند که این نهاد خود را موظف می داند نیازهای این دانش‌آموزان را تامین کند.

وی اضافه کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مجموع دانش‌آموزان بی‌بضاعت در سطح استان 15 هزار نفر است که از سوی کمیته امداد تحت حمایت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه شور عاطفه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس، بیان کرد: این برنامه در واقع بسیج همگانی برای فراهم کردن نیازهای اولیه تحصیلی دانش‌آموزان در سطح استان است و با توجه به افزایش آمار دانش‌آموزان و همچنین تورمی که در جامعه احساس می‌شود،‌ امسال در تلاش هستیم این برنامه منسجم‌تر و پرشورتر برگزار شود.

مسعودیان راد با بیان این‌که دستگاه‌ها و گروه‌های جهادی متعددی برای رفع نیاز دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند،‌ ابراز امیدواری کرد: امسال با محوریت آموزش‌وپرورش و مشارکت استانداری بتوانیم تمام دستگاه‌ها و گروه‌های جهادی در زمینه تهیه بسته‌های آموزشی یکپارچه شوند و از توزیع متفرق جلوگیری کنیم.

به گفته وی، سال گذشته پنج میلیارد تومان به‌صورت نقدی و غیرنقدی در شور عاطفه‌ها جمع‌آوری شد که امیدواریم امسال به 10 میلیارد تومان افزایش یابد.

وی گفت: شور عاطفه‌ها در 2 مرحله از 19 تا  25 شهریورماه است به‌صورت عمومی در سطح معابر، میادین و ستاد نماز جمعه و از 9 تا 14 مهرماه در سطح مدارس ویژه دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد قم با بیان این‌که سال گذشته فقط 10 درصد کمک‌ها به‌صورت نقدی بود، از شهروندان درخواست کرد: حتی‌المقدور کمک‌های خود را به‌صورت نقدی انجام دهند تا برای خرید بسته‌های کمک‌آموزشی دانش‌آموزان مدیریت بهترین داشته باشد.

وی افزود: زنگ شور عاطفه‌ها نیز در مدرسه امیرالمومنین(ع) پردیسان به شکل نمادین نواخته خواهد شد که تمام کادر این مجموعه آموزشی حامی ایتام هستند.

شهروندان می‌توانند برای مشارکت در شور عاطفه‌ها کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت 6037997950166075 و یا با کد دستوری ستاره 8877 ستاره 025 ستاره 1 مربع،  واریز کنند.

انتهای پیام/


کمیته امداد،قم،بی تعارف،صدا و سیما،محسن مسعودیان راد