اخبار

رئیس کمیته امداد منطقه دو قم:

در سال 96 به چهار هزار و 612 خانوار خدمت ارائه کردیم

در سال 96 به چهار هزار و 612 خانوار خدمت ارائه کردیم
بهبود وضعیت زندگی از طریق رسیدگی بیشتر به همه نیازهای مددجویان، مهم‌ترین هدف کمیته امداد منطقه دو قم است.
رئیس کمیته امداد منطقه دو قم گزارش عملکرد سال 96 این منطقه را تشریح کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس علیپور رئیس کمیته امداد منطقه دو قم، با اشاره به اینکه این منطقه در بخش مرکزی قم واقع است گفت: نسبت جمعیت و مساحت این منطقه به کل استان حدود 15 درصد است.
وی بابیان اینکه چهار هزار و 612 خانوار نزدیک به یک‌چهارم مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در این منطقه محروم ساکن هستند اظهار کرد: علی‌رغم محرومیت‌های موجود در این منطقه، ساکنین آن در کمک به نیازمندان پیشتاز هستند.
علیپور گفت: به‌غیراز خانوارهای ساکن دراین منطقه، مددجویان تحت حمایت بخش سلفچگان قم نیز از خدمات این اداره بهره‌مند هستند.
رئیس کمیته امداد منطقه دو قم، مشمولین طرح‌های اکرام ایتام، محسنین و شفا را در این منطقه 398 مورد عنوان کرد و گفت: کمک‌های هزار و 68 حامی این منطقه در سال گذشته برای این عزیزان نزدیک به 645 میلیون تومان بود.
وی بابیان اینکه طرح‌های اشتغال در این منطقه محروم در زمینه‌های شغلی متنوع و متفاوت ازجمله قالیبافی، مشاغل فنی، حمل‌ونقل، خیاطی و انواع دوزندگی‌هاست گفت: 513 طرح فعال این منطقه 33 درصد طرح‌های اشتغال استان را پوشش می‌دهد.
علیپور بابیان اینکه شرایط درمانی و رسیدگی به مشکلات درمانی همه مددجویان تحت حمایت این منطقه قابل‌قبول است گفت: کلیه خانوارها دارای پزشک خانواده هستند و در کل 6 هزار و 250 مددجوی این منطقه از خدمات بیمه این نهاد نیز استفاده می‌کنند.
رئیس کمیته امداد منطقه دو قم، طرح فلاح را به‌عنوان یک طرح فرهنگی مؤثر در ارتقاء سطح اعتقادی مددجویان برشمرد و گفت: در منازل مددجویان این منطقه 300 طرح تبلیغی فلاح اجراشده است.
وی بابیان اینکه دو هزار و 650 خانوار از آموزش‌های قرآنی و پیش از ازدواج ویژه نوعروسان و دامادها و مهارت‌های زندگی بهره‌مند شده‌اند گفت: در سال گذشته 300 طرح تبلیغی فلاح نیز برای ارتقاء سطح اعتقادی مددجویان در منازل آن‌ها اجرا شد.
علیپور افزود: ازجمله فعالیت‌های کمیته امداد منطقه دو قم در سال 96 اعزام 612 نفر از مددجویان به اردوهای عتبات عالیات، مشهد مقدس، راهیان نور، اربعین، دانش‌آموزی و دانشجویی بود.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۱۹۰
کد خبر : ۲۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید