جزییات خبر

سرویس قم
در همایش ائمه جماعات استان قم:

مساجد می توانند در شناسایی و کمک به نیازمندان با کمیته امداد همکاری کنند

مساجد به عنوان مهمترین پایگاه های اجتماعی می توانند در شناخت نیازمندان و رسیدگی به امور آنها با کمیته امداد همکاری داشته باشند.

(شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶) ۱۶:۰۳

گردهمایی ائمه جماعات شهر مقدس قم با حضور آیت الله محسن اراکی، رئیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد قم در این گردهمایی با اشاره به نقش مساجد در کمک رسانی به نیازمندان هر محله، گفت: مساجد می توانند با کمک مردم، خیران و با مشارکت کمیته امداد در همه مناطق و محله های شهر قم، هرچه بیشتر و بهتر نیازهای محرومان و مستمندان را شناسایی و برطرف کنند.

وی با بیان اینکه کمک های مردمی باید در مساجد جمع آوری و با کمک کمیته امداد برای رفع نیاز افراد مستحق هزینه شود، گفت: صندوق قرض الحسنه "امداد ولایت " در کمیته امداد استان قم راه اندازی شده است و مساجد می توانند با واریز کمک های مردمی به این صندوق، از تسهیلات آن برای افراد مستحق برخوردار شوند.

وی افزود: بیشتر افرادی که به تکدی گری مشغولند، واقعاً افراد مستحقی نبوده و گاهی متکدیان حرفه ای هستند، از این رو باید با کمک مردم هر محله، افراد نیازمند شناسایی شوند و قطعاً مساجد نقش موثری در این جهت دارند.

وی با بیان اینکه بیش از 20 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان قم هستند، از  هزینه کرد تمامی کمک های مردمی برای نیازمندان استان خبر داد و گفت: در سال گذشته 640 میلیارد ریال کمک های بلاعوض و 208 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان استان قم اعطا شده است.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۹۳
(شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶) ۱۶:۰۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید