جزییات خبر

سرویس قم
در شهر مقدس قم برگزار می‌شود

اولین دوره مسابقات کشوری قرآن ویژه مددجویان

نخستین دوره مسابقات کشوری قرآن ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در شهر مقدس قم آغاز شده است.

(یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶) ۱۶:۳۵

مسابقات کشوری قرآن کریم و اذان ویژه مددجویان کمیته امداد از روز گذشته  (14 مردادماه) در شهر مقدس قم آغاز شده است و تا روز سه‌شنبه ۱۷ مردادماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مراسم افتتاحیه اولین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کمیته امداد با حضور مدیرکل کمیته امداد قم,، معاون فرهنگی کمیته امداد کشور و , مسئولان استانی و حوزوی برگزار شد.

پیش از این، مسابقات قرآن کریم به صورت منطقه‌ای بین چند استان در یکی از  مناطق کشور برگزار می‌شد؛ اما  امسال برای اولین بار نفرات برگزیده دو سال اخیر مناطق مختلف در شهر مقدس قم گردهم آمدند تا مرحله کشوری این جشنواره را برگزار کنند.

این مسابقات با حضور ۳۵۰ شرکت‌کننده از افراد تحت حمایت کمیته امداد در دو بخش بانوان و آقایان در سه مقطع سنی متوسطه, دانشجویان و شرایط سنی آزاد در رشته‌ حفظ ۱۵ جزء،‌ حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل قرآن، مفاهیم نهج‌البلاغه و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود.

مراحل مقدماتی این مسابقات اواخر فروردین تا اوایل خردادماه در استان‌های مختلف برگزار شد و قبل از ماه مبارک رمضان به پایان رسید. همچنین در تیرماه دوره‌های آماده‌سازی برای حضور در مرحله کشوری در تمام استان‌ها برگزار شده است.

همچنین در حاشیه این مسابقات، کارگاه آموزش قرآن کریم برای شرکت‌کنندگان در این دوره با حضور علی‌اصغر شعاعی، قاری بین‌المللی کشور برگزار شد.

مراسم اختتامیه این مسابقات نیز صبح روز سه‌شنبه ۱۷ مردادماه در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود. 

کمیته امام از پنج سال پیش فعالیت قرآنی مدونی را در زمینه حفظ قرآن آغاز کرده است که یکی از خروجی‌های این طرح، برگزاری مسابقات موردنظر است به نحوی که شرکت کنندگانی که در این طرح حافظ قرآن کریم شده‌اند در این مسابقات حضور یافته‌اند.

انتهای پیام/

 

 

تعداد بازدید : ۱,۲۰۷
(یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶) ۱۶:۳۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید