جزییات خبر

سرویس قم

اعلام برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن ویژه مددجویان

اولین دوره مسابقات کشوری قرآن ویژه مددجویان کمیته امداد امروز در حرم حضرت معصومه(س) با معرفی و تقدیر از نفرات برتر خاتمه یافت.

(چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶) ۱۴:۴۹

اولین دوره مسابقات کشوری قرآن ویژه مددجویان کمیته امداد امروز در شبستان نجمه خاتون(س) حرم حضرت معصومه(س) با حضور تولیت آستان مقدسه، قائم مقام و معاون فرهنگی کمیته امداد کشور، مدیرکل امداد استان و سایر مسئولان این نهاد با معرفی و تقدیر از نفرات برتر  خاتمه یافت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‎الاسلام والمسلمین سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س ) در اختتامیه این مسابقات گفت: تأسیس کمیته امداد یکی از اقدامات بابرکت امام راحل بود. از زمان شروع فعالیت‌های کمیته امداد در کشور همواره این نهاد در برگزاری برنامه‌های فرهنگی پیشقدم بوده و خدمات ارزنده‌ای نیز انجام داده است.

وی بابیان اینکه هر فردی باید رسالت و وظیفه خود را در مقابل قرآن کریم به ‌درستی انجام دهد، گفت: هر فرد در هر جایگاهی که قرار دارد باید وظایف خود را در برابر قرآن کریم به‌درستی انجام دهد و در این زمینه کم‌کاری و کوتاهی نکند.

سعیدی با اشاره به لزوم کاربردی شدن معارف قرآنی در جامعه افزود: باید دو مرحله آموزش قرآن کریم و استفاده از این معارف به‌صورت عملی و کاربردی در زندگی مردم دنبال شود تا شاهد آثار معنوی آن در جامعه بود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گرفتاری‌های ملت‌های مسلمان را مورد توجه قرار داد و گفت: امت‌های مسلمان چون از قرآن و معارف اهل‌بیت(ع) دور شده‌اند گرفتار هستند و درمان دردهای آن‌ها نیز برگشت به دامان قرآن و اهل‌بیت(ع) است.

وی بابیان ویژگی‌های شیعه لندنی و انگلیسی گفت: کسانی که در بوق تفرقه بین ملت‌های اسلامی می‌دمند مصداقی از شیعه لندنی هستند که هدفی جز تفرقه و جدایی بین ملت‌های مسلمان ندارند.

سعیدی گفت: کسانی هم که خود را خادم‌الحرمین می‌نامند اما معارف و گفتمان اهل‌بیت(ع) کنار گذاشته‌اند نیز هرگز راه به‌جایی نخواهند نبرد و هیچ تفاوتی با شیعه لندنی و اسلام آمریکایی ندارند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) بیان کرد: امت‌های مسلمان چون از قرآن و معارف اهل‌بیت(ع) دور شده‌اند گرفتار هستند و درمان دردهای آن‌ها نیز برگشت به دامان قرآن و اهل‌بیت(ع) است.

گفتنی است پس از پایان مراسم سخنرانی نفرات برتر رشته‎های حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل و اذان این مسابقات در دو بخش خواهران و برادران با حضور نماینده ولی فقیه در استان تجلیل شدند.

انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۸۶۱
(چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶) ۱۴:۴۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید