جزییات خبر

سرویس قم

مددجوی قمی که نگاره‌های سفالی‌اش در کشور پرآوازه شد

بانوی هنرمند قمی با دریافت 30 میلیون تومان تسهیلات اشتغال کمیته امداد، نگاره‌های سفالی‌اش زینت‌بخش شهرها شده است.

(چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۴۵
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خدیجه بحرینی کارآفرین قمی که توانسته یک کارگاه تولید سفال نقش برجسته در سال 95 راه‌اندازی کند گفت: همیشه از نوجوانی سعی می‌کردم روی پای خودم بایستم ولی به علت عدم موفقیت در زندگی مشترک امکان آن برایم فراهم نشد.
وی با اشاره به اینکه باهنرهای متعددی ازجمله نقاشی، شعر، موسیقی، خوشنویسی، نگارگری، عکاسی، صنایع‌دستی، قالیبافی و نقشه‌کشی فرش آشناست اظهار کرد: از بین همه آن‌ها کار سفالگری با گُل برجسته را برگزیدم چراکه معتقدم می‌توان تمام آنچه در حوزه‌های هنری مختلف آموزش‌دیده‌ام را در این هنر به عرصه تصویر کشید.
کارآفرین قمی بابیان اینکه پس از راه‌اندازی کارگاه کوچک سفالگری از طریق یکی از مشتریانم با کمیته امداد آشنا شدم گفت: با توجه به داشتن مهارت کافی برای درآمدزایی از این هنر ارزشمند طرح توجیهی خود را به کارشناسان اشتغال کمیته امداد قم ارائه کردم و موفق به دریافت 30 میلیون تومان وام خودکفایی شدم.
خدیجه بحرینی وام اشتغال کمیته امداد را بابرکت دانست و گفت: با این وام توانستم دستگاه‌های اصلی کارگاه سفالگری را تهیه و کوره پخت سفال را راه‌اندازی کنم.
وی پرداختِ حقوق به هفت نفر از افرادی که گذشته‌ای مانند خودش داشته‌اند را بسیار خوشایند عنوان کرد و گفت: با درآمد هفت میلیون تومانی‌ام از این هنر و حرفه توانسته‌ام زندگی شیرینی داشته باشم و فرزندانی تربیت کنم که هم در درس و هم در هنر موفق باشند.
کارآفرین قمی بابیان اینکه هم‌اکنون بسیاری از نگاره‌هایش به‌عنوان نمادهای شهری در نقاط مختلف استان‌های تهران، خوزستان، خراسان رضوی و قم چشم بینندگان را نوازش می‌دهد گفت: بسیار خوشحالم که مردم کارهایم را دیده‌اند و با این هنر کمتر شناخته‌شده ارتباط روحی برقرار کرده‌اند.
خدیجه بحرینی دستگاه‌های قالب‌زنی، خشت‌زنی و پرس را از نیازهای کارگاهش برشمرد و گفت: در صورت حمایت‌های کمیته امداد، این کارگاه قابلیت توسعه و جذب 20 نیروی کار جدید را دارد.
وی افزود: برای اصولی‌تر شدن کارم هم‌اکنون در تهران رشته هنر را ادامه می‌دهم و در آینده نزدیک کار با کاشی‌های معرقِ هفت‌رنگ، استخری و شکسته را هم شروع خواهم کرد.
انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۴۰۴
(چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید