جزییات خبر

سرویس قم
معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد قم مطرح کرد:

چشم امید چهار هزار و 333 دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند قمی به خیران

امسال جشن عاطفه‌ها با شعار «لبخند مهر بسته به مهر شما» از 15 شهریور تا 11 مهر در قم برگزار می‌شود.

(چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷) ۰۹:۳۳
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد قم از دفتر روزنامه‌های سراسری خراسان، هفت صبح و اعتدال در قم دیدن و با خبرنگاران گفت‌وگو کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی شهبازی نیا، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قم در حاشیه این بازدید با اشاره به جایگاه و توان رسانه در فرهنگ‌سازی و ترویج انفاق و زکات بیان کرد: در آستانه بازگشایی مدارس و تأمین نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت، امسال جشن عاطفه‌ها از 15 شهریور تا 11 مهرماه میزبان کمک‌های خیران به دانش‌آموزان نیازمند در قم است.
معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد استان قم بابیان اینکه جشن عاطفه‌ها در قم باهدف تأمین نیازهای 4 هزار و 333 نفر دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت برپا می‌شود گفت: شروع این جشن از روز پنجشنبه و جمعه 15 و 16 شهریور در سطح شهر و مصلاهای نماز جمعه و پایان آن 11 مهر در مدارس خواهد بود.
معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد بابیان اینکه قمی‌های نیکوکار در سال گذشته یک میلیارد و 385 میلیون تومان به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند اظهار کرد: در سال گذشته پنج هزار نفر از قشر محصل از خدمات این نهاد مقدس در قم استفاده کردند که هزار و 400 نفر از آن‌ها دانش‌آموزان و دانشجویان یتیم هستند.
شهبازی نیا ثواب صدقه برای کمک به جویندگان علم و دانش را در آموزه‌های دینی خاطرنشان کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص) دراین‌باره می‌فرماید صدقه اگر درراه جویندگان علم و دانش پرداخت گردد دارای ثواب و اجری صد هزار برابر آن می‌شود چراکه اگر فردی دانش آموخت می‌تواند خانواده‌ای را توانمند کند و افرادی را نجات دهد و آسیب‌ها و تهدیدات جامعه دینی را با علم و دانش خود رفع نماید.
وی شرایط اقتصادی کنونی جامعه را برای مردم به‌ویژه خانوارهای تحت حمایت سخت و طاقت‌فرسا دانست و گفت: امیدواریم مردم خیر قم امسال بهتر از سال قبل در جشن عاطفه‌ها مشارکت کنند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد قم رویکرد برگزاری جشن عاطفه‌ها را در این استان الکترونیکی عنوان و اظهار کرد: روش‌های شماره‌گیری#3*5*025*8877* با تلفن همراه، سامانه تلفنی نیکوکاری 0968877، سایت www.emdad.ír و کانال مهربانی در پیام‌رسان بله برای پرداخت کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها تعریف‌شده است.

وی افزود: نرم‌افزار موبایلی سنا نیز انواع کمک‌های مردم شریف را دریافت می‌کند که با ارسال عدد 3 انگلیسی به شماره 30003333 می‌توان این برنامه را نصب کرد.
شهبازی نیا فراهم بودن شرایط پرداخت کمک‌های مردمی از طریق حساب‌های بانکی را یادآور شد و گفت: شماره‌حساب‌های 017000700004 بانک ملی با شماره کارت 6037991199520952 و شناسه 44444421 و همچنین شماره‌حساب 13226235/27 بانک ملت با همان کد شناسه و شماره کارت 6104337770116398 نیز برای واریز وجوهات مردمی تعریف‌شده است.
معاون توسعه مشارکت مردمی کمیته امداد قم بابیان اینکه برای تأمین نیازهای دانش‌آموزان نیازمند یک میلیارد تومان نیاز است گفت: با توجه به اینکه سرانه دولت برای دانش‌آموزان نیازمند 80 هزار تومان است به کمک خیران در قم قصد داریم با پرداخت 220 هزار تومان بالاترین سرانه کمک را به دانش‌آموزان نیازمند داشته باشیم.
انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۳۵۳
(چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷) ۰۹:۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید