جزییات خبر

سرویس قم
در مسیر برون‌سپاری خدمات کمیته امداد

مددکاری سالمندان قمی به موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) واگذار شد

مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) قم به چهار هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد این استان خدمت ارائه می کند.

(شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۱۹

مدیر اجرایی طرح مددکاری سالمندان قم فرآیند این طرح را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام سید کاظم میر عظیمی، مدیر اجرایی طرح مددکاری سالمندان استان قم با اشاره به اینکه این طرح برای اولین باردرساختار کمیته امداد کشور با پیشنهاد مدیرکل استان و پذیرش همکاری از سوی پایگاه خدمات اجتماعی موسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع) در زمستان سال گذشته شروع‌شده گفت: پس از مطالعات و تحقیقات مشترک مقدماتی، مددکاری سالمندان تحت حمایت کمیته امداد قم از اوایل امسال آغاز شد.

وی بابیان اینکه 100 مددکار آقا و خانم که با پایگاه خدمات اجتماعی در این طرح همکاری می‌کنند اظهار کرد: این مددکاران در سه سطح تحصیلی دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی با گرایش‌های مددکاری، روان‌شناسی، مشاوره و امور تربیتی به 4000 سالمند خدمات ارائه می‌کنند.
وی افزود: این مددکاران به‌طور میانگین دو سال سابقه مددکاری دارند که مددکاران با مدرک تحصیلی دکترا در مشاوره تلفنی 1480 نیز خدمات ارائه می‌دهند.
میرعظیمی تغییر روش خدمت‌رسانی به سالمندان را خاطرنشان کرد و گفت: با جلوگیری از مراجعه سالمندان به مراکز کمیته امداد و ارائه خدمت در محله و منازل آن‌ها علاوه بر کاهش حجم کاری مددکاران و هزینه‌های کمیته امداد از آسیب‌های جسمی، فرهنگی و ضدتبلیغ‌های احتمالی نیز پیشگیری می‌شود.
وی شناسایی سالمندان و تهیه بانک اطلاعاتی جامع از مشکلات آن‌ها را اولویت فاز اول این طرح عنوان کرد و گفت: در فاز دوم این طرح، ارائه مشاوره برای اصلاح ساختار زندگی و برنامه‌ریزی برای توانمندی فرزندان خانوار طراحی‌شده است.
مدیر اجرایی طرح مددکاری سالمندان در قم همکاری مجموعه مدیریت شهری و خیّران را خواستار شد و گفت: باهدف تقویت سلامت سالمندان و استفاده آن‌ها از فضای سبز قصد داریم در پارک‌های قم فضاهای مناسبی برای تفریح و آموزش سالمندان تأمین کنیم تا علاوه بر استفاده آن‌ها از فضای سبز و هوای سالم سلامت جسمی آن‌ها را هم تقویت کنیم.
لازم به ذکراست که از ابتدای همکاری با موسسه مذکور، کلیه مراحل طرح برون‌سپاری مددکاری سالمندان با حضور و نظر مساعد کارشناسان حوزه حمایت و سلامت خانواده و برنامه‌ریزی کمیته امداد مرکز و نهایتاً با مجوز رئیس کمیته امداد به مرحله عملیاتی رسیده است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۵۹
(شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید