جزییات خبر

سرویس قم

شور کارآفرین قمی برای شیرین کردن کام مردم

محسن مهران، قنّاد بااراده‌ای که نه‌تنها کام مردم شهرش را شیرین می‌کند بلکه با کارآفرینی، زندگی کارگرهایش را هم شیرین کرده است.

(شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۵۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن مهران، کارآفرین موفق قمی می‌گوید: بعدازاینکه پدرم دیگر توان کارکردن در شغل سخت آجرپزی را از دست داد، با دیدن نگرانی‌های پدر و مادرم تصمیم گرفتم اشک را از چشمان مضطرب پدرم که دچار آب‌مروارید هم شده بود پاک‌کنم.
وی افزود: وقتی به‌عنوان کارگر قنادی مشغول به کار شدم توانستم کمی از غم سنگین نداشتن‌ها و نتوانستن‌های خانواده 6 نفری‌مان را کم کنم.
این کارآفرین موفق بابیان اینکه هزینه‌های سنگین بیماری تنفسی پدر باعث شد به فکر استقلال شغلی بیفتد گفت: در سال 80 یک کارگاه شیرینی‌پزی به‌صورت مستقل راه‌اندازی کردم که مقدمه پیشرفت امروزم شد.
وی با اشاره به اینکه برای توسعه و کارآفرینی به امکانات بیشتری نیاز داشت گفت: در دو مرحله 14 میلیون تومان وام اشتغال کمیته امداد را دریافت کردم و با بزرگ‌تر کردن کارگاه، تجهیزات جدید خریداری و به لطف خدا چند نفر نیروی کار هم استخدام کردم.
محسن مهران از آرزوهای دیرینه‌اش برای داشتن یک کارگاه بزرگ شیرینی‌پزی به نام شیرینی " مهران " یاد می‌کند و می‌گوید: برای تحقق این رؤیا و باهدف ایجاد اشتغال در روستا، با پس‌انداز موجود و تسهیلاتی که دریافت کردم، زمین 500 متری در روستای مبارک‌آباد قم خریداری و ساختمان کارگاه را بنا کردم که همین ساختمان امروز بیش از یک میلیارد تومان ارزش دارد.
وی علاقه فراوانش به جوانان زحمتکش روستایی را بیان می‌کند و می‌گوید: ایجاد اشتغال برای قشر جوان برایم خیلی باارزش است و به همین علت نیروهای خود را از جوانان نیازمند روستایی گزینش کردم.
محسن مهران بابیان اینکه در حال حاضر 15 نفر در کارگاه او کار می‌کنند گفت: از درآمد کارم حدود 40 میلیون تومان به کارگران شیرینی‌پزی حقوق می‌دهم و بیش از 10 میلیون تومان درآمد ماهانه خودم است.
کارآفرین موفق استان قم افزود: با پیشرفت کارم، یک کارگاه شیرینی‌پزی دیگر هم در شهر قنوات قم راه‌اندازی کردم و هم‌اکنون در نوبت دریافت تسهیلات 145 میلیون تومانی اشتغال پایدار روستایی صندوق توسعه ملی هستم.
وی حمایت بیشتر مسئولان مربوطه را برای توسعه کسب‌وکارش و کارآفرینی برای جوانان روستایی خواستار شد و گفت: اگر سازمان‌ها و بانک‌های عامل برای پرداخت وام سخت‌گیری نکنند در خط تولید جدید برای 15 نفر دیگر اشتغال ایجاد می‌کنم.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۲۹۶
(شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۵۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید