جزییات خبر

سرویس قم

برکت زندگی از برکت نان

نانوای بااراده و پرتلاش قمی، ورود برکت در زندگی‌اش را از برکت وام کمیته امداد دانست.

(چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۱۲

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قاسم خاتمی، نانوای زحمتکشی که هنوز طعم تلخ یتیمی‌اش در سنین نوجوانی را به خاطر می‌آورد می‌گوید: آن روزها هم‌درس می‌خواندم و هم برای تأمین معیشت خانواده کار می‌کردم و چون از کودکی قالیبافی را یاد گرفته بودم در این کار به مادرم کمک می‌کردم.
وی داشتن مغازه نانوایی را آرزوی کودکی‌اش عنوان می‌کند و می‌گوید: آن روزها یکی از کارهایی که دوست داشتم این بود که به مردم نان بدهم تا سر سفره‌هایشان بگذارند و به خاطر همین هم از 18 سالگی با برادرم در نانوایی کارگری می‌کردم.
این جوان موفق قمی می‌گوید: پس از گذشت سال‌ها از طریق مادرم متوجه شدم که می‌توانم از واحد خودکفایی و اشتغال کمیته امداد وام بگیرم و همین هم آغاز یک‌فصل جدید در زندگی من شد.
این کارآفرین موفق که هم‌اکنون صاحب نانوایی لواش دریکی از مناطق پرجمعیت قم است ادامه می‌دهد: پس از گرفتن مشاوره شغلی از کمیته امداد و پیگیری‌هایم برای گرفتن وام موفق شدم با 15 میلیون تومان مغازه نانوایی را اجاره و نانوایی ماشینی راه‌اندازی کنم.
وی لطف خدا، تلاش خودش و برکت این شغل را در موفقیتش مؤثر می‌داند و می‌گوید: وقتی کارشناسان این نهاد کارم را بررسی کردند و پیشرفت مرا دیدند توانستم برای توسعه نانوایی در دو مرحله 35 میلیون تومان دیگر دریافت کنم که هم ملک مغازه را خریدم و هم دستگاه‌های جدیدتری به آن اضافه کردم.
این نانوای موفق از حساسیت خود برای پخت نان خوب و رضایت مردم این‌چنین می‌گوید: شکر خدا با دعای خیر مردم، علاوه بر اینکه ماهانه 10 میلیون تومان درآمد دارم، هم‌اکنون سرمایه نانوایی‌ام چند برابر شده است.
وی در پایان ضمن اینکه از مسئولان خواست تا شرایط اشتغال جوانان را فراهم کنند تأکید کرد: خودم زمانی که خیالم از شغل و درآمدم راحت شد ازدواج کردم و به لطف پروردگار با همسر و سه فرزندم زندگی خوبی داریم.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۳۸۰
(چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۱۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید