جزییات خبر

سرویس قم
معاون اداری مالی کمیته امداد:

۵۰ درصد منابع کمیته امداد برای توانمندسازی خانوارها هزینه می‌شود

معاون اداری مالی کمیته امداد با بیان اینکه ۵۰ درصد منابع کمیته امداد در جهت توانمندسازی خانوارها هزینه می‌شود، گفت: از مهم‌ترین مصادیق از بین بردن فقر در جامعه، استفاده از ظرفیت مشاغل خرد و خانگی است.

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۰

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، میرهاشم موسوی با هدف بررسی فرآیند و نتیجه برون‌سپاری طرح‌های مددکاری سالمندان، خانواده زندانیان و اشتغال مددجویان استان قم، از این مراکز بازدید کرد.

وی در این سفر، در دیدار با کارکنان کمیته امداد استان قم بابیان اینکه پیشرفت امداد در مقابله با فقر و محرومیت مدیون نیروهای خدوم این نهاد است، گفت: از مهم‌ترین مصادیق امیدآفرینی و تلاش برای از بین بردن فقر در جامعه بهره‌مندی از شغل‌های خرد و خانگی است.

معاون اداری مالی کمیته امداد با اشاره به اینکه ۵۰ درصد منابع امداد را به سمت توانمندسازی خانوارها برده‌ایم، افزود: درصدد هستیم با ساختار موجود در امداد سازوکارهای تحولی را توسط خود مردم تقویت کنیم.

موسوی در بازدید از طرح برون‌سپاری مددکاری سالمندان تحت حمایت در پایگاه خدمات اجتماعی مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع)، ضمن آشنایی از فرآیند تشکیل پرونده و نحوه خدمات‌رسانی به سالمندان، با دو مددجوی مراجعه‌ کننده به این پایگاه گفت‌وگو و نقاط قوت و ضعف طرح را از دیدگاه مددجویان نیز بررسی کرد.

وی همچنین در بازدید از انجمن حمایت زندانیان استان قم که مددکاری تعداد 500 پرونده مددجویان دارای سرپرست زندانی را به عهده دارد، با مدیر این انجمن به تبادل‌ نظر در رابطه با شیوه‌های خدمت‌رسانی به این خانواده‌ها که جزو اقشار آسیب‌پذیر و آسیب‌دیده جامعه هستند، پرداخت.

از دیگر طرح‌های برون‌سپاری کمیته امداد استان قم مرکز راهبری شغلی این نهاد است که به عنوان نخستین مرکز کاریابی الکترونیک، اشتغال مددجویان این نهاد را تسهیل، تسریع و پایدار کرده است. در این مرکز از ابتدای اجرای این طرح به مدت حدود 6 ماه، 1876 مشاوره شغلی انجام‌ شده است که 1132 طرح منجر به ارائه خدمات اشتغال شامل تسهیلات اشتغال‌زایی، کاریابی و کار در منزل شده است.

معاون اداری مالی کمیته امداد، در این بازدید در جریان اجرای راهبرهای شغلی پیگیری شده در این مرکز شامل تولیدات صنایع چوبی، پرندگان تزئینی و پرورش زالو که در روستاهای قم توسط مددجویان کمیته امداد انجام می‌شوند یا در آینده نزدیک اجرا می‌شوند قرار گرفت.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۹
(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید