جزییات خبر

سرویس قم
مدیرکل کمیته امداد استان قم:

با همکاری سپاه قم برای ساخت 60 واحد مسکن مددجویان روستایی آماده‌ایم

کمیته امداد استان قم برای محرومیت‌زدایی از روستاهای استان خواستار همکاری سپاه این استان برای ساخت 60 واحد مسکن مددجویان روستائی شد.

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۰۰

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سردار سید محمد شاه‌چراغی با اشاره به تعدد مؤسسات خیریه در استان قم گفت: به دلیل فراوانی مددجو و حجم کار این مؤسسات در بعضی مواقع موازی کاری انجام می‌شود که باوجود آفت‌های احتمالی لازم است برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه امدادگران کمیته امداد کار جهادی را سرلوحه امور خود قرار داده‌اند اظهار کرد: در قم مجموعه‌های فرهنگی مختلفی وجود دارد که می‌توانند به کمیته امداد برای خدمت بهتر و ساماندهی شده به محرومان کمک کنند.

سردار شاه‌چراغی ضمن لزوم رفع انواع آسیب‌های فرهنگی در حاشیه شهر قم گفت: سپاه قم با همکاری استانداری درزمینهٔ مبارزه با مواد مخدر و معتادان متجاهر توافقاتی انجام داده که درزمینهٔ کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای وضعیت فقر فرهنگی خانوارها در حاشیه شهر مؤثر خواهد بود.

فرمانده سپاه قم همکاری بیشتر کمیته امداد و سپاه قم برای خدمت به نیازمندان را خواستار شد و گفت: برای برنامه‌ریزی و ساماندهی خدمات مشترک جلسه‌ای با حضور رؤسای ادارات کمیته امداد و فرماندهان مناطق شهری سپاه قم برگزار شود.

اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم نیز در این دیدار از اجرای طرحی خبر داد که به‌زودی در قم کلید خواهد خورد.

وی در این طرح تحقق عملی دیدگاه مقام معظم رهبری در خدمت به نیازمندان را یادآور شد و گفت: در این طرح همه مردم می‌توانند همسایگان نیازمند خود را به امداد معرفی کنند تا برای رفع مشکلات آن‌ها اقدام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قم خواستار همکاری سپاه استان برای ساماندهی وضعیت فرهنگی حاشیه شهر قم شد و گفت: حاشیه شهر، مددجوخیز و آسیب‌پذیر است و با کمک بسیج مساجد و حمایت استانداری می‌توان فعالیت‌های فرهنگی خوبی در این مناطق انجام داد.

وی در پایان این دیدار ضمن قدردانی از تعامل خوب سپاه با کمیته امداد قم افزود: طی تعامل با معاونت محرومیت‌زدائی سپاه قم و در راستای رفع محرومیت از روستاها، برای ساخت 60 واحد مسکن برای مددجویان روستایی در حال همکاری با سپاه هستیم.

در این دیدار حجه الاسلام والمسلمین حسین احمدیان معاون امور فرهنگی کمیته امداد نیز حضور داشت که تقویت ارتباط این نهاد با مساجد و بازاریان را برای بالا بردن سطح معنوی و قدرت اقتصادی خانوارهای تحت حمایت خواستار شد و گفت: با بهره‌مندی از ظرفیت بسیج مساجد و حتی بسیج بانوان در حمایت بهتر فرهنگی، بسیاریاز مشکلات فرهنگی مددجویان قابل‌حل است.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۴۴۲
(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید