جزییات خبر

سرویس قم
آیت الله العظمی نوری همدانی:

نتیجه کار کمیته امداد ریشه‌کن کردن فقر در جامعه است

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه کار کمیته امداد کار بسیار مهمی است که نتیجه آن ریشه‌کن کردن فقر از جامعه است گفت: خدمات خوبی در کمیته امداد طی سال‌های اخیر انجام شده است.

(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۲۶
به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی، از مراجع تقلید، در دیدار سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی، با بیان اینکه خدمت به مردم مساله‌ای بسیار مهم است اظهار کرد: خدمت به مردم در اسلام اثرگذار است و امام راحل(ره) کمیته امداد را تاسیس کردند و نظرشان این بود که بلکه با تاسیس این شجره طیبه، فقر در جامعه ریشه کن شود.
وی با تاکید بر اینکه جهل و فقر و ظلم در جامعه اسلامی مضموم است گفت: اسلام برای ساختن یک جامعه کامل و برومند تلاش زیادی دارد که جهل جای خود را به علم بدهد، فقر جای خود را به غنا بدهد و همه از زندگی نسبتا مرفهی از لحاظ اقتصادی برخوردار باشند و ظلم به هیچ شکلی صورت نگرفته و عدالت در جامعه حاکم باشد.
این مرجع تقلید با بیان اینکه کار کمیته امداد کار بسیار مهمی است که نتیجه آن ریشه‌کن کردن فقر از جامعه است خاطرنشان کرد: خدمات خوبی در کمیته امداد طی سال‌های اخیر انجام شده است.
وی تصریح کرد: از نظر حضرت علی(ع) قیمت هر انسانی بر محور میزان فرهنگش مشخص می‌شود و هرچه فرهنگ بیشتری داشته باشد قیمت او بیشتر خواهد بود؛ کار کمیته امداد مهم و مقدس است چراکه اولا ادامه کار و نظر امام راحل(ره) است و دوما کار شما مردمی است و شما مشمول اعتماد مردم هستید.
آیت الله العظمی نوری همدانی ادامه داد: توانمندسازی در کمیته امداد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و پیامبر اسلام(ص) تاکید داشتند که هرکسی نیازمند است بستر کار برای آن فراهم شود.

تعداد بازدید : ۷۲۵
(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید