جزییات خبر

سرویس قم
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):

فرآیندهای زائد در کمیته امداد باید حذف شود/ ساختار کمیته امداد بازنگری می‌شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تاکید بر اینکه نهاد انقلابی نباید گرفتار فرآیندهای زائد باشد گفت: ما اگر فرآیندهای اضافی را حذف نکنیم کار امروز مردم به فردا خواهد افتاد.

(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۳۸
به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی، در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل استان قم، با تاکید بر اینکه ما اگر ساختاری چابک، روان، پاسخگو می‌خواهیم باید بازنگری در فعالیت‌ها داشته باشیم اظهار کرد: ما باید ساختار خود را بازنگری کنیم، تا پایان سال بازنگری صورت نخواهد گرفت اما باید به دنبال ساختاری چابک باشیم و اصلاحات را انجام دهیم.
وی با تاکید بر کارهای گسترده کمیته امداد در کشور گفت: ما باید در جایگاهی قرار بگیریم که در هر جایی فقر وجود داشت کمیته امداد پاسخگو باشد و عملکرد ما خنده بر لبان مقام معظم رهبری بنشاند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: ما برای اینکه در هر سازمانی موفق باشیم نیاز به این داریم که عوامل آن سازمان را استخراج کرده و شاخص‌های موفقیت برای آن را استخراج کرده و برنامه‌ریزی کنیم و بودجه را براساس برنامه ارائه کنیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از سازمان‌های موفق به جای بودجه بندی براساس فصول، بودجه بندی براساس برنامه صورت می‌گیرد افزود: در کمیته امداد هم باید این مساله محقق شود و از سال 99 حرکت برنامه‌محور در این نهاد شکل خواهد گرفت.
بختیاری با بیان اینکه آرزوی بسیاری از بزرگان و علما این بوده که خادم محرومان و فقرا باشند افزود: علی‌(ع) شبانه خدمت به محرومان انجام می‌داد و امروز ما هم عهده‌دار همین خدمت به محرومان هستیم.
وی با تاکید بر اینکه نهاد انقلابی نباید گرفتار فرآیندهای زائد باشد گفت: ما اگر فرآیندهای اضافی را حذف نکنیم کار امروز مردم به فردا خواهد افتاد.
بختیاری با اذعان به اینکه در حوزه مددکاری و خدمت به مددجویان در کمیته امداد نیاز به نوآوری داریم گفت: مسائل و کارهای ما در کمیته امداد باید پیوست فرهنگی داشته باشد؛ اگر اشتغال و خدمات ما پیوست فرهنگی نداشته باشد یقینا خروجی مطلوب را نخواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه زهد از نگاه مقام معظم رهبری خدمت بی چون و چرا به مردم است اظهار کرد: ما باید به مرحله‌ای برسیم که فرهنگ کار و تلاش در جامعه جاری و ساری شود و مددجو توانمند شده و از عضویت کمیته امداد خارج شود.
بختیاری اشتغال زایی، تامین مسکن و کار فرهنگی را سه رکن توانمندسازی ذکر و تصریح کرد: یکی از بخش‌هایی که در قم شکل گرفته بحث برون‌سپاری است؛ هرجا مردم وارد شدند شاهد رشد و پیشرفت بودیم و نمونه‌های بارز آن دفاع مقدس، مباحث اقتصادی و... است.
وی با تاکید بر اینکه لشکر کمیته امداد یک ستاد و 31 گردان دارد اظهار کرد: ستاد موظف است گردان هرچه نیاز دارد براساس توان و فوق توان پشتیبانی کند تا گردان درست عمل کند، موانع راه هم باز شده تا در مسیر مشکلی ایجاد نشود.
رئیس کمیته امداد امام خمینی بیان کرد: تفویض اختیار هم یکی از موارد ضروری در کمیته امداد است البته باید به صورت تخصصی روی آن کار شود تا با مشکل مواجه نشویم.
وی با تاکید بر حفظ حرمت و تکریم مددجویان کمیته امداد گفت: ارتباط نزدیک مددکاران و مددجویان باید همواره حفظ شود تا آنها بتوانند احساس راحتی برای بیان و رفع مشکلات خود داشته باشند.
تعداد بازدید : ۱,۰۴۶
(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید