جزییات خبر

سرویس قم

بازدید رئیس کمیته امداد از طرحهای راهبر شغلی مددجويان در قم

رئیس کمیته امداد امام خمینی از سه مرکز و کارگاه راهبر اشتغال در قم بازدید کرد.

(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۵۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی، در بخشی از برنامه‌های سفر خود به استان قم، با حضور در سه مرکز و کارگاه راهبر اشتغال در این استان از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مراکز قرار گرفت.
کارگاه تولید پوشاک بانوان، تولید محصولات چرمی و تولید پوشاک مردانه و عروسک با اشتغال زایی بیش از 110 نفر جزو مراکز راهبر اشتغال کمیته امداد امام خمینی استان قم بود که مورد بازدید رئیس کمیته امداد کشور قرار گرفت.
این مراکز توسط مددجویان کمیته امداد راه‌اندازی شده و بخشی از ظرفیت اشتغال آنها با استفاده از مددجویان کمیته امداد بوده است. این کارگاه‌ها با حمایت کمیته امداد امام خمینی استان، استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی و کمک خیرین راه‌اندازی شده و برنامه توسعه نیز برای آنها پیش‌بینی شده است.
همچنین بازدید از پایگاه مددکاری سالمندان بخش دیگری از برنامه‌های رئیس کمیته امداد امام خمینی بود.
این پایگاه در قالب طرح برون‌سپاری خدمات مددکاری کمیته امداد استان قم راه‌اندازی شده که متصدی پیگیری 30 درصد پرونده‌های سالمندان مددجوی کمیته امداد این استان شامل 4 هزار پرونده سالمند بالای 60 سال هستند که توسط موسسه خیریه حضرت ابالفضل (ع) انجام می‌شود.
مجموعا هشت پایگاه خدمات اجتماعی در قم زیر مجموعه موسسه خیریه حضرت ابالفضل خدمات مددکاری مرتبط با سالمندان مددجوی کمیته امداد را انجام می‌دهند
رئیس کمیته امداد امام خمینی همچنین با حضور در انجمن حمایت از زندانیان استان قم، در جلسه هیات مدیره این انجمن شرکت کرد. در این جلسه که با حضور دادستان قم، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل کمیته امداد استان و برخی دیگر از مدیران استان برگزار شد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، با بیان اینکه یکی از سیاست‌های کمیته امداد در آینده این است که پرونده‌های خانواده‌های زندانیان زیر پوشش به انجمن حمایت از زندانیان تحویل شود اظهار کرد: یکی از مسائل مورد اهمیت در مورد خانواده زندانیان تکریم و حفظ حرمت آنان است و نقش انجمن زندانیان در این زمینه اهمیت ویژه‌ای دارد.

تعداد بازدید : ۹۵۵
(شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸) ۰۹:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید