جزییات خبر

سرویس قم
مدیرکل کمیته امداد استان قم مطرح کرد:

ضرورت ورود جدّی مددجویان به حوزه فناوری و کارآفرینی

مدیرکل کمیته امداد استان قم در بازدید از مجموعه پارک علم و فناوری استان تأکید کرد: با همکاری شرکت‌های فنآور و دانش بنیان باید نیازها و برنامه‌های مددجویان این نهاد روزآمد و تخصصی شود.

(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۵۶

به گزارش سایت کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به دیدگاه مثبت مقام معظم رهبری به نخبگان و فنآوران جامعه، گفت: نخبگان جوان سرمایه اصلی و آینده‌ساز نظام هستند.
وی با تمجید از عملکرد واحدهای فنآور در توسعه پارک علم و فناوری استان تصریح کرد: برای کمیته امداد ارتباط با نخبگان جوان و فناوران صاحب ایده یک برنامه واجب است.
مدیرکل کمیته امداد قم با اشاره به اینکه نابسامانی اوضاع اقتصادی وظایف کمیته امداد را دشوار کرده ،افزود: اکنون در استان قم بیش از ۴۰ هزار نفر تحت پوشش این نهاد هستند که باید در نوع امدادرسانی و خودکفایی آن‌ها تجدید نظر کنیم.
وی با تأکید بر اینکه پارک علم و فناوری قم باید کمک کند تا خدمت‌رسانی کمیته امداد از حالت سنتی خارج شود اظهار کرد: اینکه مبلغی را به عنوان کمک مستقیم و یارانه‌ای در اختیار مددجویان قرار دهیم اصلاً منطقی و مطابق با عقل معاش نیست و هزینه‌های اجتماعی بالایی هم دارد.
میرشکار با حمایت از طرح یکی از شرکت‌های عضو پارک مبنی بر خدمات‌رسانی آنلاین تأسیساتی به کاربران گفت: این واحد فناور می‌تواند با امضای قرارداد همکاری با کمیته امداد به مددجویان خدمت‌رسانی کند و با این کار هم خدمات ارزان ارائه دهد و هم امنیت خانه‌های مددجویان را تأمین کنند در عین اینکه ممکن است زمینه اشتغال بعضی از مددجویان نیز درآنجا فراهم شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم با بیان اینکه تعداد زنان با سواد با تحصیلات عالیه زنان سرپرست خانوار در استان بالاست، افزود: اگر بتوان از ظرفیت‌های این افراد از شرکت‌های فناور استفاده کرد می‌توان کارآفرینی فناورانه‌ای فراهم کرد که این عزیزان بیشتر سر خانه و زندگی باشند و به مسئولیت مادری خود توجه بیشتری کنند.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم نیز در این دیدار با بیان اینکه جامعه هدف مشترک بسیاری میان پارک و کمیته امداد امام خمینی(ره) وجود دارد، گفت: اگر برنامه تعریف شده و هدفمندی میان دو طرف ایجاد شود شاهد رشد و توسعه اشتغال و فناوری میان مددجویان کارآفرین استان خواهیم بود.
سید حسین اخوان علوی با تأکید بر اینکه پارک علم و فناوری قم در سال‌های اخیر دستاوردهای بسیار بزرگی برای استان داشته است، گفت: شرکت‌های عضو پارک تنها در نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری بیش از ۷ میلیارد تومان قرارداد فناوری امضا کردند که رتبه اول کشور در امضای این نوع قراردادها در میان پارک‌های علم و فناوری استانها رابه دست آوردیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مددجویان فعال و کارآفرین کمیته امداد امام خمینی(ره) شناسایی شود، گفت: برقراری تفاهم نامه همکاری میان پارک و کمیته امداد می‌تواند به راستی آزمایی توانمندی‌ها و نیازهای دو طرف بیانجامد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۲۲۳
(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید