جزییات خبر

سرویس قم
معاون اجرائی معاونت خودکفائی و اشتغال کمیته امداد خبر داد:

اجرای آتش به اختیار استانها در مدل جدید محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور

برنامه کمیته امداد در زمینه اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی با هدف تأمین معیشت، شغل و مسکن مددجویان در کشور به صورت جدی تر و گسترده تر دنبال خواهد شد.

(دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۴۴

کارگروه اشتغال استان قم با حضور دستیار معاونت خودکفایی و اشتغال کمیته امداد و مدیران عامل بانکها و دستگاههای مرتبط با حوزه اشتغال در کمیته امداد استان قم برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر علی اکبر خادمی دستیار معاونت خودکفائی و اشتغال کمیته امداد با بیان اینکه برنامه کمیته امداد در زمینه اشتغال در چارچوب اقتصاد مقاومتی است گفت: هدف از این نظریه تأمین معیشت، شغل و مسکن مددجویان است.
وی با اشاره به اینکه برنامه راهبردی و عملیاتی این نهاد در سال گذشته به صورت آزمایشی در کشور اجرایی شد تصریح کرد: ادامه این طرح پنج ساله امسال به صورت جدّی تر و گسترده تر دنبال خواهد شد.
خادمی بهره مندی از الگوهای نوین برای بهبود فضای کسب و کار را خاطر نشان کرد و گفت: یکی از برنامه های آینده حوزه اشتغال، سرمایه گذاری از طریق صندوق کارآفرینی امید برای توسعه کسب و کارهای نوین ، دانش بنیان و اختراعات افراد تحت حمایت است.
قائم مقام معاونت خودکفایی و اشتغال کمیته امداد با اشاره به اینکه تا 18 آبان ماه امسال، 67 هزار فرصت شغلی با یکهزار و 550 میلیارد تومان ایجاد شده گفت: تا پایان امسال کانون خیران کارآفرین نیز راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه کمیته امداد تنها مجموعه ای است که از برنامه توسعه پنجم کشور جلوتر است گفت: این نهاد از ابتدای خدمت رسانی به نیازمندان 700 هزار خانواده را خودکفا و از چتر حمایتی خارج کرده که این امر موجب صرفه جویی 2100 میلیارد تومان شده است.
دکتر خادمی از رونمایی مدل جدید محرومیت زدایی از مناطق محروم خبر داد و گفت: تصمیم گیری های بومی و آتش به اختیار و تفویض امور به استانها در دستور کار معاونت اشتغال و خودکفایی قرار گرفته است.
دستیار معاونت خودکفایی و اشتغال کمیته امداد، آموزش دوره های شبانه روزی کارآفرینی و بهره گیری تخصصی از جهادگران علاقمند به اشتغال را از جمله برنامه های این معاونت عنوان و تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات به مددجویان، آسان سازی ضمانت وام و تضمین سرمایه تسهیلات بانکها را به طور جدی دنبال خواهیم کرد.
مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم نیز در این جلسه با بیان اینکه کمیته امداد در مسیر بسترسازی و تأمین سرمایه با رعایت اصول اقتصاد مقاومتی کاملا موفق عمل کرده است گفت: این نهاد بر اساس نظام هدایت شغلی با محوریت کارشناسی دانش بنیان و نظام راهبردی شغلی با محوریت کارآفرینی در مسیر پیشرفت است.
اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم در این جلسه ضمن قدردانی از بانکها در تعامل با کمیته امداد برای تأمین سرمایه اشتغال افراد تحت حمایت گفت: امسال هم تمام ظرفیت خود را برای جذب صد در صدی تسهیلات اشتغال به کار خواهیم گرفت.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۸۳۶
(دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید