جزییات خبر

سرویس قم

از درد یتیمی تا افتخار نخبگی

دیروز در آرزوی بردن جایزه مدرسه بود؛ امروز عضو بنیاد ملی نخبگان

(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۴۳

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، نخبه داستان ما هنگامی که غم از دست دادن پدرش را به یاد می آورد اشک را از گوشه چشمان خود پاک می کند و می گوید: از کودکی آرزو داشتم وقتی بزرگ شدم آدم مهمی شوم تا به مادر رنج کشیده و سه خواهر و برادرم کمک کنم.
محمد از روزهای سخت تنگدستی و آرزوهای کودکی اش اینطور می گوید: در مقطع ابتدایی بودم که میخواستند به شاگرد اول ها جایزه بدهند، من از اینکه ممتاز شده بودم خوشحال بودم و فکر می کردم بزرگترین جایزه ای که چیده شده به من می رسد ولی در کمال ناباوری و بغض فقط یک مداد ساده جایزه گرفتم.
وی که هم اکنون جزء دانشجوهایی است که مورد تایید مقامات کشوری است می گوید: بعدها فهمیدم آن جایزه های بزرگ را خانواده های دانش آموزان برایشان خریده بودند اما مادر من، توان خرید جایزه ی بزرگتر را نداشت ولی من ناامید نشدم تا جایی که در دبیرستان و دانشگاه همیشه با معدل بالا شاگرد ممتاز بودم و خاطرات آن روزها برایم بسیار شیرین و به یاد ماندنی است.
محمد که تنها حامی مالی خانواده در نبود پدرش را کمیته امداد معرفی می کند ادامه می دهد: درست است که کمیته امداد به ما کمک می کرد ولی چون مخارجم در مقاطع تحصیلی بالاتر بیشتر شد، مجبور شدم شغل دومی پیدا و کسب درآمد کنم.
سوژه این گزارش که فشار سنگین اقتصادی برخانواده را باعث تلاش بیشتر تا رسیدن به هدفش می دانست، گفت: با افزایش ساعتهای مطالعه توانستم به لطف خدا با رتبه زیر10 در کنکور کارشناسی ارشد ، در رشته برق دانشگاه امیرکبیر پذیرفته شوم لذا کمیته امداد هزینه های تحصیلی مرا به عنوان تشویق به من باز گرداند.
وی افزود: با لطف خدای مهربان ،دعای مادر و تلاش روزافزون، با معدل هفده و هفتاد صدم وارد مقطع دکترای برق دانشگاه علم و صنعت تهران شدم.
محمّد با اشاره به اینکه در طی دوران تحصیلی اش سه مقاله ژورنال ISI و 11 مقاله در کنفرانس های بین المللی چاپ کرده خاطر نشان کرد: در کنفرانس بین المللی برق تهران مقام برتر را کسب کردم و الآن عضو بنیاد ملی نخبگان کشور هستم.
محمد هم اکنون ، به عنوان طراح ،متخصص و کارشناس پژوهش صنعت برق در یکی از وزارتخانه های کشور در قالب سربازنخبه مشغول به کار و سپری کردن دوران خدمت مقدس سربازی و همزمان نیز در حال اتمام مقطع دکترای رشته برق است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۷۹
(سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید