جزییات خبر

سرویس قم
مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

کمیته امداد نهاد مورد اعتماد واقعی مردم است/ ذات و هویت حوزه‌های علمیه کمک به نیازمندان است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه کمیته امداد نهاد مورد اعتماد واقعی مردم است، گفت: کمک به نیازمندان ذات و هویت حوزه است و مشارکت با کمیته امداد وظیفه‌ای دینی و عمومی است.

(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۳

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور در دیدار با سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد، با تقدیر از اقدامات کمیته امداد در کمک به محرومان و نیازمندان، افزود: کمیته امداد نهاد مورد اعتماد واقعی مردم است و رویکرد کلان و راهبردی کمیته امداد طی سال‌های اخیر این دیدگاه را قوت بخشیده است.

عضو شورای عالی حوزه با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه همواره در کنار خیران و کمیته امداد است، تصریح کرد: بسیج همگانی را در حمایت از این نهاد انقلابی زمانی شاهد خواهیم بود که تلاش شود این رویکرد و راهبرد از مرکز به سمت استان‌ها و شهرها رفته و در همه نقاط ایران علمیاتی شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم منطق فقهی، فلسفی و اخلاقی اسلام را در خدمت‌رسانی به جامعه به ویژه نیازمندان خاطرنشان و اظهار کرد: کمیته امداد می‌تواند با همکاری حوزه‌های علمیه و ظرفیتی که در حوزه وجود دارد، نسبت به احصا و تدوین آن برنامه‌ریزی کند.

آیت‌الله اعرافی حضور کمیته امداد در همه نقاط کشور را ویژگی مهمی برشمرد و اظهار کرد: آمارها و گزارش‌های کمیته امداد می‌تواند در رصد و سنجش برای کل نظام مفید باشد.

وی افزود: شما می توانید با رصد اوضاع و تحلیل آن گزارش‌های سازنده‌ای را در اختیار دستگاه‌های نظام قرار دهید.

مدیر حوزه‌های علمیه به موضوع فقرزدایی و فریادرسی در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: در این خصوص یک سلسله کارهای بنیادی باید از سوی حاکمیت و حمایت‌های مردمی صورت گیرد که از جمله می‌توان به بحث توانمندسازی، مهارت‌آموزی و کارگاه‌های فرهنگی اشاره کرد.

امام جمعه قم به ظرفیت عظیم حوزه‌های علمیه در اقصی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: حوزه و روحانیت در خدمت کمیته امداد و مجموعه‌هایی است که در راستای عدالت گام برمی‌دارند و بنده معتقدم هر روحانی هر جا که هست، باید شعبه‌ای از کمیته امداد باشد چرا که کمک به نیازمندان ذات و هویت حوزه است و مشارکت با کمیته امداد وظیفه‌ای دینی و عمومی است.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر لزوم ایفای نقش روحانیت و حوزه در عرصه‌های مختلف ادامه داد: موضوع خانواده باید به صورت ویژه مورد توجه کمیته امداد قرار گیرد و حوزه علمیه آماده است تا در طرح مددکاری اسلامی در همه شهرهای کشور با کمیته امداد مشارکت داشته باشد.

وی از تنوع و ابتکارات انجام شده در خدمت‌رسانی به نیازمندان توسط کمیته امداد استان قم خواستار الگوسازی و توسعه این برنامه‌ها و اقدامات در سطح کشور شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۹۰
(دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید