جزییات خبر

سرویس قم
مدیرکل کمیته امداد استان قم خبر داد:

خدمات 6 میلیارد و 653 میلیون تومانی جشن نیکوکاری به 22هزار خانواده نیازمند قمی

مدیرکل کمیته امداد استان قم از کمک 6 میلیارد و 653 میلیون تومانی جشن نیکوکاری به 22 هزار و 878 نفر از مددجویان برای تأمین نیازهای شب عید و پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

(سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۳۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم با تشریح گزارشی از فعالیت‌های کمیته امداد استان قم در مقابله به بیماری کرونا اظهار کرد: امدادگران پرتلاش این نهاد از ابتدای اسفندماه با مشارکت مردم و خیران گرامی در یک اقدام جهادی برای تأمین نیازمندی‌های ضروری مددجویان اقدام و این کمک‌ها را در کمترین زمان و قبل از شروع سال جدید به دست افراد بی‌بضاعت رساندند.
وی این کمک‌ها را در قالب واریز وجه نقد به‌حساب مددجویان، پرداخت بُن فروشگاهی، توزیع سبد کالا و پرداخت هزینه‌های تغذیه و بهداشت عنوان کرد و افزود: مجموع کمک‌های ارائه‌شده از ابتدای اسفند 6 میلیارد و 653 میلیون تومان بوده است.
میرشکار با اشاره به ارائه کمک‌هزینه بهداشتی و تغذیه‌ای به دو هزار و 977 سالمند، زمین‌گیر و بیمار صعب‌العلاج سرطانی، دیالیزی، پیوندی، هموفیلی و ام‌اس تحت حمایت کمیته امداد قم گفت: باهدف تقویت سیستم ایمنی این قشر از مددجویان که در گروه‌های پرخطر ابتلا به این بیماری قرار دارند نیز به‌صورت ویژه 900 میلیون تومان کمک‌هزینه تغذیه و خرید ملزومات بهداشتی به‌حساب آن‌ها واریز شد.
مدیرکل کمیته امداد استان قم ارتقاء سطح تغذیه مددجویان کمیته امداد را در مقابله با بیماری کرونا بسیار مهم و ضروری برشمرد و گفت: علاوه بر پرداخت یک میلیارد و 615 میلیون تومان بُن نقدی به 6 هزار و 517 نفر از مددجویان، یک میلیارد و 563 میلیون تومان بُن خرید فروشگاهی نیز برای چهار هزار و 746 نفر از آن‌ها تهیه و در اختیار آن‌ها قرار گرفت.
وی توزیع کالاهای اساسی سبد غذایی خانوارها را از دیگر اقدامات کمیته امداد قم در ارتقاء سطح سلامت مددجویان برشمرد و تصریح کرد: این کالاها شامل برنج، گوشت، مرغ، روغن، رب گوجه‌فرنگی و حبوبات به ارزش دو میلیارد و 574 میلیون تومان بوده است که در بین هفت هزار و 368 خانوار توزیع شد.
وی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای پیشگیری از تجمع مددجویان در تحویل بُن و سبد غذایی را خاطرنشان و تأکید کرد: در تمامی خدمات انجام‌شده با رعایت کلیه اصول بهداشتی توسط امدادگران این نهاد در درب منازل مددجویان تحویل شد.
وی ضمن قدردانی از مردم و خیران که علیرغم مشکلات اقتصادی، این نهاد را در خدمت‌رسانی به نیازمندان یاری می‌کنند از آن‌ها خواست به شکرانه سلامتی خود و خانواده‌هایشان و با توجه اینکه ماه مبارک رمضان در پیش است، اقشار بی‌بضاعت جامعه و مددجویان این نهاد را بیشتر از گذشته کمک کنند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۶۸۴
(سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید