جزییات خبر

سرویس خوزستان

تشریح اقدامات کمیته امداد خوزستان برای مقابله با ویروس کرونا

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خوزستان به تشریح اهم برنامه های و اقدامات این نهاد به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا میان مددجویان تحت حمایت و کارکنان این نهاد پرداخت.

(دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۰۶
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا علیپور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خوزستان، با اشاره به اقدامات این نهاد برای در امان مانده مددجویان تحت حمایت و کارکنان این نهاد از ویروس کرونا  اظهار کرد: اطلاع رسانی گسترده و آگاهی بخشی به مددجویان معزز، ترغیب آنها به ماندن در خانه و عدم حضور غیرضرور در اماکن عمومی و ادارات و همچنین آموزش نکات بهداشتی از طریق بخش مددکاری و مشاوره اولین اقدام این نهاد برای پیشگیری از ویروس کرونا بوده است.
وی به تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی میان مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: بیش از 3 میلیارد و 100 میلیون تومان بسته بهداشتی و مواد ضدعفونی در تعطیلات نوروز میان 31 هزار خانوار تحت حمایت با اولویت مددجویان دارای ریسک بالا توزیع شده است که 2 میلیارد تومان از این کمک ها از ظرفیت های مردمی، شرکت ها و صنایع، مراکز نیکوکاری و گروه های جهادی بوده است.
علیپور تخصیص 2 میلیارد تومان کمک نقدی برای خانوارهای دارای بیماری خاص، صعب العلاج، همچنین مددجویان زمین گیر و سالمندان دارای بیماری زمینه ای را یکی دیگر از اقدامات مهم این نهاد برشمرد  و گفت: این کمک ها میان 9 هزار خانوار توزیع شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خوزستان خاطر نشان کرد: منازل مددجویان تحت حمایت با همکاری مراکز نیکوکاری، گروههای جهادی بسیج، شهرداری و مراکز بهداشت در هر منطقه ضدعفونی شده است.
علیپور یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات این نهاد برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برگزاری کلاسهای آموزشی جهت همکاران با حضور کارشناسان مراکز بهداشت و توزیع بروشور و پمفلت حاوی نکات بهداشتی میان مددجویان در روزهای ابتدایی شیوع بیماری تا کنون بوده است.
وی با تاکید براینکه پاسخگویی به درخواست های‌ مددجویان از طریق سامانه اینترنتی امکانپذیر است گفت: تمام خدمات کمیته امداد به صورت آنلاین در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار گرفته است، و آنها می توانند با مراجعه به پایگاه خدمات اینترنتی کمیته امداد به آدرس www.e.emdad.ir درخواست‌های مورد نظر خود را ثبت کنند تا این درخواست‌ها در کمترین زمان ممکن  رسیدگی  و نتیجه به اطلاع آنها برسد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان خوزستان با اشاره به تغییر کاربری حدود 20 کارگاه تولیدات مددجویی جهت تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز جامعه خاطرنشان کرد: تاکنون بیش 225 هزار ماسک سه لایه، 26 هزار دست لباس بیمارستانی (گان)، 18 هزار دست لباس بیمار و بیش از 87 هزار لیتر محلول ضدعفونی تولید و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و ستاد کرونا استان توزیع شده است.
علیپور شرکت در جلسه ستاد کرونا استانداری و ارائه بسته پیشنهادی کمیته امداد را در زمینه تخصیص بسته معیشتی، بهداشتی جهت حدود 62 هزار مددجوی زن سرپرست خانوار و همچنین تخصیص یک بسته حمایتی بمنظور حمایت از 12 هزار و 400 طرح اشتغال زنان سرپرست خانوار آسیب دیده از بیماری کرونا و بیش از 13 هزار طرح اشتغال سایر مددجویان را از جمله اقدامات این نهاد در استان برشمرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه این خدمات رسانی به جامعه هدف کمیته امداد به خوبی صورت گرفته است و تاکنون هیچ گونه گزارشی در خصوص ابتلای مددجویان گرامی به این بیماری یا فوت مددجویی بر اثر بیماری کرونا دریافت نشده است.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۹۶۳
(دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹) ۱۲:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید