جزییات خبر

سرویس قم
آیت‌الله اعرافی:

الگوی ایران در مقابله با کرونا منحصر به فرد است/نقش تاثیرگذار اخلاق و معنویت مردم در مقابله با کرونا

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: با عنایت الهی، همت و همبستگی مردم و تلاش مسئولان الگویی در مقابله با کرونا در ایران پدید آمده که منحصر به فرد است و دشمنان را مأیوس کرده است.

(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در مراسم افتتاح هزار و 104 مرکز اطعام مهدوی که در مسجد مقدس جمکران که با حضور رئیس کمیته امداد و مسئولان ملی و استانی برگزار شد، با بیان اینکه این اجتماع برای افتتاح یک حرکت بزرگ صورت گرفته است، اظهار کرد: کمیته امداد به عنوان یک نهاد خدماتی و بسیار مقدس دستاوردهای بزرگی را رقم زده است.
وی اضافه کرد: باید از ملت بزرگ ایران و همه گروه‌های جهادی، بسیجیان، زنان، مردان و مسئولانی که در این وضعیت به یاری مردم برخواسته‌اند و جشن بزرگ مواسات را در ماه مبارک رمضان دنبال کرده‌اند تقدیر کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ادامه داد: انسان‌های بزرگ و جامعه هوشیار در برابر هیچ تهدید و چالش و مشکل منفعل نشده و عقب نمی‌نشینند بلکه چالش و تهدید را به فرصت تبدیل می‌کنند، ملت بزرگ ایران این هنر را داشته‌اند که بارها مشکلات کمر شکن را به قله‌های صعود و پیشرفت مبدل کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه هنر مردان ایران اسلامی گرفتاری‌ها را به گشایش تغییر داده است، عنوان کرد: در قصه کرونا روح معنوی، نگاه الهی و همبستگی اجتماعی یک بار دیگر خود را نشان داد آنان که عصر دفاع مقدس را درک کرده‌اند می‌دانند ملت در آن همه سختی‌ها مقاومت کرد و بر همه دشمنان پیروز شد.
اعرافی با بیان اینکه امروز نیز ملت ایران یک الگو و سرمشق نو برابر یک بلای طبیعی را نشان داد، تصریح کرد: با نگاه بلند مردم به ویژه گروه‌های جهادی این حادثه مبدل به یک فرصت شده است.
وی اظهار کرد: در آغاز این حادثه بزرگ جهان‌گیر، دشمنان ایران جمع شدند تا قم، روحانیت، حوزه انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران را ناتوان نشان دهند اما با عنایت الهی، همت مردم، تلاش مسئولان و همبستگی گسترده شاهد هستیم که الگویی در مقابله با کرونا در ایران پدید آمده که منحصر به فرد است.
اعرافی اضافه کرد: در این الگو تحقیق، علم و تخصص کار خود را کرد اما ایمان، اراده، اخلاق و معنویت مردم یک الگوی متعالی‌تری را نشان داد و امیداریم در مراحل پیش‌رو این بلا از جامعه دور شود و همه خیرین و توانمندان به مشکلات نیازمندان توجه کنند که همه این‌ها در گرو قدم‌های استوار ملت بزرگ ایران است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۷۲
(چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید