جزییات خبر

سرویس قم
مدیرکل کمیته امداد استان قم:

مساجد و مراکز نیکوکاری برای کمک به نیازمندان باید تقویت شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان قم با ابراز امیدواری از همراهی مردم با مساجد و مراکز نیکوکاری در کمک به نیازمندان خواستار تقویت این نهادها برای کاهش فقر در جامعه شد.

(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۴۴

در نشست صمیمی مدیرکل کمیته امداد و مراکز نیکوکاری استان قم راهکارهای تقویت مساجد و مراکز نیکوکاری بررسی شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم، ضمن ارائه گزارش عملکرد این نهاد در سال گذشته و دو ماهه نخست امسال، با اشاره به ضرورت توانمندسازی مددجویان گفت: در سال ۹۹ سعی داریم حدود ۲۵۰۰ خانوار توانمند و از چرخه حمایتی خارج شوند.
وی هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری را مردمی کردن این نهاد عنوان و اظهار کرد: مسجد محوری یکی از بهترین راهکارهای این طرح است که در ایجاد ارتباط بین مردم و معنویات بسیار موثر است و ما باید مساجد و مراکز نیکوکاری را تقویت کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با ابراز امیدواری از اینکه در این طرح به نقطه مطلوب برسیم تصریح کرد امیدواریم با کمک مردم، خیران و مراکز نیکوکاری در آینده، فقر از این شهر مقدس برچیده شود.
میرشکار هدایت کمکهای مردمی و این نهاد را به سمت مسجد، بهترین راهکار عملی برای کمک های مخفیانه اعلام کرد و گفت: امیدواریم در سال ۹۹ بتوانیم گام بلندی در این راستا برداریم.
آیت‌الله سید صمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم نیز در این مراسم با اشاره به اینکه طبق آموزه‌های دینی، یاد گرفته‌ایم که دست محرومان در دست خداست گفت: با کمک به افراد بی‌بضاعت سلامت و امنیت خود و جامعه را حفظ و ضمانت کنید.
آیت‌الله قوامی معامله با خدا را بهترین داد و ستد عنوان و تصریح کرد: در این اقدام خداپسندانه هیچ ضرری وجود ندارد و همه‌اش سود است به شرطی که در جهت رضای الهی باشد.
در پایان این مراسم نیز از چهار مرکز نیکوکاری فعال در پویش ایران همدل و رزمایش مواسات و همدلی با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

تعداد بازدید : ۹۱۲
(شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۴۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید