جزییات خبر

سرویس خراسان رضوی
در سال 98؛

75درصد هزینه کرد زکات در امور محرومین هزینه شد

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در سال گذشته 75 درصد از زکات جمع آوری شده از مودیان در امور محرومین هزینه شد.

(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام سید محمد حسینی افزود: در سال گذشته بیش از 34 میلیارد و 650 میلیون تومان زکات در قالب واجب و مستحب و به صورت نقدی و غیر نقدی به کمیته امداد پرداخت شده است که 25 میلیارد و 960 میلیون تومان در بخش محرومین و 8 میلیارد و 694 میلیون تومان آن در بخش پروژه های عمرانی هزینه شد.
وی با اشاره به اینکه امور محرومان اهدای جهیزیه، کمک به امور درمانی، کمک به تحصیل، کمک به تامین و مرمت مسکن، کمک به تامین معیشت و دیگر خدمات را شامل می شود، افزود: پروژه های عمرانی نیز شامل ساخت  و مرمت و بازسازی مساجد، خانه عالم، حوزه های علمیه، کتابخانه، غسال‌خانه و سایر پروژه های عام المنفعه می شود.
حجت الاسلام حسینی تعداد کل روستاهای استان را 2 هزار و 824 مورد دانست و افزود: روستاهای دارای اقلام مشمول زکات هزار و 328 مورد است که فقط هزار و 109 مورد آن نسبت به ادای فریضه زکات اقدام داشته اند.
رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: در جمع آوری زکات هزار و 552 عامل افتخاری و 647 مُبلغ با کمیته امداد همکاری داشتند.
شایسته ذکر است: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی فقط کمیته امداد مجاز به جمع آوری و هزینه زکات است و خراسان رضوی از زکات ۹گانه این استان فقط گندم، جو، کشمش و گوسفند را دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۹۳
(سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹) ۱۲:۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید