جزییات خبر

سرویس قم
قائم مقام کمیته امداد استان قم:

هم افزایی خدمات کمیته امداد و گروه های جهادی برکات زیادی به دنبال خواهد داشت

همایش هم اندیشی فعالان حرکت های جهادی در استان قم با محوریت کمیته امداد و با حضور مدیران این نهاد و گروه های جهادی استان برگزار شد.

(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس جوشقانیان، قائم مقام کمیته امداد استان قم با ترسیم سیمای فقر در استان گفت: 3.1 جمعیت استان یعنی حدود 40 هزار نفر در قالب 22 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد قم هستند و این در حالی است که نسبت به میانگین 5 درصدی کشور وضعیت بهتری داریم.
وی با اشاره به اینکه از سال 91 تاکنون مراجعات به کمیته امداد قم چهار برابر شده است گفت: هر سال نیز بین 40 تا 60 هزار نفر هم برای رفع مشکلات مقطعی و موردی خود به این نهاد مراجعه می کنند.
جوشقانیان درآمد صدقات مردم را نسبت به سال های قبل و استان های دیگر بهتر توصیف کرد و گفت: دلیل این افزایش صدقات نه تنها اعتماد مردم است بلکه ریشه در آموزه های دینی و فرهنگ مذهبی مردمی دارد که در جوار حرم کریمه اهل بیت (ع) زندگی می کنند.
قائم مقام کمیته امداد استان قم حرکت های جهادی کمیته امداد را در مشاوره چهره به چهره، احداث و تعمیرات مسکن مددجویان و طرح اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان امسال را خاطر نشان کرد و افزود: از جمله اقدامات جهادی کارکنان این نهاد، توزیع 79 هزار پُرس غذای گرم و 50 هزار افطاری ساده توسط کارکنان این نهاد با وسایط نقلیه و هزینه های شخصی خودشان درب منازل مددجویان است.
وی از گروه های جهادی استان خواست: با هم افزایی توان خدماتی این گروه ها و کمیته امداد استان برای رفع مشکلات نیازمندان این استان به عنوان ام القرای جهان اسلام تلاش کنند که برکات زیادی به دنبال خواهد داشت.
جوشقانیان سوء استفاده های برخی افراد حقیقی و حقوقی از حساب های بانکی مددجویان تحت حمایت را راهی برای فرار مالیاتی برخی افراد سودجو برشمرد و خواستار پیگیری موضوع شفافیت دارایی های این گونه افراد شد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۱,۰۴۷
(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید