جزییات خبر

سرویس قم
دکتر علیرضا زاکانی:

باید در پی فرصت های جدید برای خدمتگذاری خالصانه و خلاقانه به مردم باشیم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی: در گام دوم انقلاب باید با شناسایی تنوع نیازها در پی فرصت های جدید برای خدمتگذاری خالصانه و خلاقانه به مردم باشیم.

(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۲۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر علیرضا زاکانی، نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی در همایش هم اندیشی فعالان حرکت های جهادی استان قم با محوریت تعامل با کمیته امداد، با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بر سه محور اساسی اسلام، رهبری و مردم شکل گرفت اظهار کرد: استمرار انقلاب نیز بر پایه همین سه رکن خواهد بود.
وی ملت خوب ایران را الگوی ملت های جهان خواند و افزود: در انقلاب ما، اسلام بزرگترین سرمایه و رهبری، ویژگی منحصر به فرد و بزرگترین امتیازی است که هیچ کشوری آن را ندارد.
زاکانی دوران دفاع مقدس را به عنوان یک دانشگاه برای جوانان بیدار شده از انقلاب عنوان کرد و گفت: در همین دانشگاه تفکر انقلابی این جوان عمق یافت و تجلی پیدا کرد.
وی با اظهار تأسف از اینکه فقط گوشه ای از این فرهنگ جهادی تربیت یافته در مکتب انقلاب و دفاع مقدس وارد اجتماع، سیاست و عرصه های اقتصادی کشور شده است گفت: طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) امیدواریم بار انقلاب توسط همین جوان ها و گروه های جهادی در گام دوم این نهضت به دوش کشیده شود تا شاهد یک تحول و دگرگونی عظیم باشیم.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حاج قاسم سلیمانی را نمونه ای از عناصر جهادی تربیت یافته مکتب امام راحل عظیم الشأن برشمرد و گفت: این مجاهد فی سبیل الله با زیر پا گذاشتن همه لذت های دنیایی خود را فدای اعتقادات دینی و صیانت از مردم و انقلاب کرد و امروز معرف او مکتب اوست.
وی رسیدن به اوج قله غیرت دینی را در فداکاری و نوکری مردم برشمرد و تصریح کرد: جوانان امروز کشورمان به ویژه گروه های جهادی در عرصه خدمت به مردم در اوج بحران کرونایی که برخلاف میدان های جنگ دفاع مقدس ناشناخته است خوش درخشیدند و مکتبی که در آن تربیت یافته اند در منظر مردم دنیا قرار دادند.
دکتر زاکانی با ترسیم ابعاد نهضت خدمت رسانی به مردم در عصر حاضر گفت: برای اینکه جاذبه و پذیرش پیام انقلاب بیشتر باشد نه تنها باید تنوع نیازها را بشناسیم بلکه باید با یک طراحی خلاقانه در پی فرصت های جدید برای خدمتگذاری خالصانه به مردم به ویژه نیازمندان جامعه باشیم تا بتوانیم این فرهنگ و مکتب را الگوسازی و همگانی کنیم.
نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همّت نمایندگان استان بر این است که در کنار گروه های جهادی با بهره گیری از ظرفیت های دستگاه های جهادی استان خدمتگذار آنها باشد گفت: امروز جوان مؤمن انقلابی باید خدمت جهادی و بی منّت را به عنوان یک اصل سرلوحه امور خود قرار دهد و پرچمدار خدمت مخلصانه و مجاهدانه در کشور باشد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۷۵
(شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید