جزییات خبر

سرویس قم
با کمک خیران و مؤدیان زکات انجام خواهد شد:

ساخت خانه برای مددجویان فاقد مسکن ساکن روستاهای قم

جلسه شورای زکات بخش مرکزی قم با حضور امام جمعه، بخشدار و دهیاران این بخش و مدیرکل کمیته امداد استان و اعضای دبیرخانه شورای زکات برگزار شد.

(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۷

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم گزارشی از وضعیت مددجویان و سیمای فقر استان ارائه کرد و گفت: امسال فراوانی مراجعین غیرمددجو به کمیته امداد بسیار کم سابقه بوده است.
وی با اشاره به اینکه کاهش شیوع بیماری کرونا و شرایط بد اقتصادی مشکلات معیشتی مردم را افزایش داده است گفت: اعضای شورای زکات می توانند نقش بسیار مؤثری در کاهش دغدغه های اقتصادی و معیشتی نیازمندان به ویژه روستائیان نیازمند داشته باشند.
وی ادامه داد: امسال برای خانه دار شدن مددجویان روستائی بودجه 50 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
حجه الاسلام والمسلمین حسن نوراللهی رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قم نیز در این دیدار تعامل بیشتر امام جمعه، بخشداری، بسیج و سازمان تبلیغات بخش راخواستار شد و گفت: با همگرایی چهار عضو شورای زکات بخش ها می توان شورای زکات بخش را فعال و نظارت بر دهیاران، روحانیون و پایگاه های بسیج روستایی را تقویت کرد.
وی خواستار بهره گیری از همه پتانسیل های روستا از جمله کشاورزان، دامداران، مرغداری ها و باغداران برای دریافت زکات واجب و مال التجاره شد.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۷۸۶
(یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید