جزییات خبر

سرویس اصفهان

امضای تفاهم نامه کمیته امداد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان

کمیته امداد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان تفاهم نامه همکاری یکساله امضا کردند.

(سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و محمد قلمکاریان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، تفاهم نامه ای برای همکاری های مشترک به مدت یک سال امضا کردند.

زارع در آئین امضای این تفاهم نامه با ارائه توضیحاتی به تشریح خدمات و برنامه های کمیته امداد اصفهان پرداخت و گفت:  یکی از دغدغه های اصلی و مهم این نهاد از بدو تاسیس، مسائل فرهنگی و همچنین فرهنگ سازی گفتمان دینی و انقلابی در جامعه هدف به عنوان یکی از رسالت هاس مهم انقلاب اسلامی بوده و هست.

وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، یادآور شد: هدف از  این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها و امکانات طرفین  جهت غنی سازی اوقات فراغت و  شناسایی و شکوفایی استعداد، خلاقیت، ذوق هنری و ادبی کودکان و نوجوانان و جهت بخشی آنها در مسیر تحقق ارزش ها و هنجارهای ایرانی- اسلامی و تقویت روحیه انقلابی و رفتار اخلاقی از راه ایجاد فرصت های کتابخوانی و دستیابی به تجــربه های  ناب و خلاق فرهنگی،هنری ،ادبی و علمی است.

زارع با بیان اینکه خدمات فرهنگی کمیته امداد دوره های سنی مختلف از پیش دبستانی تا افراد مسن و سالخورده را در بر میگیرد، گفت: فعالیت های قرآنی، کتابخوانی، برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی، مسابقات فرهنگی، ورزشی و علمی، برگزاری کلاس های آموزش خانواده، پرداخت کمک هزینه تحصیل و حمایت از نخبگان از جمله مهمترین خدمات فرهنگی این نهاد است.

وی با اشاره به رویکردهای جدید کمیته امداد استان در عرصه فعالیتهای فرهنگی بر ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و سایر نهادها و سازمان های فعال در عرصه فرهنگی، تاکید کرد و افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این زمینه می تواند کمک شایانی به پیشبرد اهداف فرهنگی برای مددجویان و پیشگیری از آسیب دیدن خانوارهای نیازمند از تبعات فرهنگی و اجتماعی انجام دهد.

زارع ادامه داد: پس از سالها کار فرهنگی در این نهاد به این نتیجه رسیده ایم که در شرایط تهاجم فرهنگی دشمنان به ارزش های انسانی، اخلاقی و دینی جامعه، اگر به دنبال اثربخشی فعالیت ها هستیم باید از همه ظرفیت های فرهنگی موجود استفاده کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در ادامه ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به مددجویان در بیش از چهار دهه عمر این نهاد را مثمر ثمر و قابل اعتنا ارزیابی کرد و گفت: ما افراد نخبه و برگزیده بسیاری در جامعه تحت حمایت خود داشته و داریم که در حال حاضر جمع کثیری از انها در سمت های مختلف فرهنگی، قرآنی، ورزشی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در حال خدمت به جامعه هستند.

محمد قلمکاریان، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان نیز در این آئین با یادآوری اینکه بر اساس فرمایشات امام راحل، نیازمندان و مستضعفان ولی نعمتان انقلاب هستند، گفت: کمیته امداد یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تلاش می کنیم تا بر اساس این تفاهم نامه به افراد معرفی شده از طرف کمیته امداد خدمات ویزه ای ارائه کنیم، گفت: در تلاشیم تا پایان سال تعداد واحدهای سیار کانون که تمرکز آنها بر مناطق محروم و روستایی است را به ده مرکز برسانیم.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۸۶
(سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۳:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید