جزییات خبر

سرویس قم
امام جمعه قم:

مسئولان با دیدگاه دلسوزانه موضوع زکات را پیگیری کنند

امام جمعه قم و رئیس شورای زکات استان: اگر مسئولان با همین دیدگاه دلسوزانه ای که به شکست دادن کرونا دارند، موضوع زکات را پیگیری کنند بسیاری از مشکلات با وجوه این فریضه الهی مرتفع می شود.

(شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۴۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت الله سید محمد سعیدی، امام جمعه قم و رئیس شورای زکات استان با اشاره به اینکه خداوند وجوب زکات را در کنار نماز مطرح کرده است گفت: این روایات بر این موضوع تأکید دارد که نماز فردی که زکات پرداخت نمی کند از نوع نماز محفوظ است نه نماز مقبول.
وی با بیان اینکه در روایات به احسان و انفاق از مال حلال تأکید بسیاری شده است گفت: اینکه مردم در وقت سختی و تنگدستی کمک می کنند بسیار قابل تقدیر است.
رئیس شورای زکات استان قم با اشاره به آموزه های دینی مبنی بر لزوم پرداخت زکات گفت: خداوند چیزی را سخت تر از زکات بر این امت واجب نکرده است.
امام جمعه قم نگاه دلسوزانه مردم را در موضوع کرونا یادآور شد و تأکید کرد: اگر مسئولان با همین دیدگاه دلسوزانه موضوع زکات را پیگیری کنند بسیاری از مشکلات با وجوه زکات مرتفع می شود.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ضمن تشویق مؤدیان زکات به انجام این فریضه الهی از آنها خواست که زکات خود را از طریق کمیته امداد به دست نیازمند برسانند چرا که در این فرآیند افراد فقیر شخص کمک کننده را نمی بیند و نمی شناسد که از او خجالت بکشد.
وی در خاتمه با اشاره به آیه هفتم سوره طلاق و روایتی از امام صادق (ع) گفت: خداوند و اهلبیت (ع) هم تأکید بسیاری کرده اند که در وقت سختی های خود صدقه بدهید تا مشکلات شما برطرف شود.
در ابتدای این جلسه اکبر میرشکار مدیر کل کمیته امداد استان قم و حجه الاسلام والمسلمین حسن نوراللهی رئیس اداره زکات این نهاد در قم گزارشی از عملکرد کمیته امداد و شورای زکات استان ارائه کردند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۴۸
(شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹) ۰۸:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید