جزییات خبر

سرویس کرمان

راه‌اندازی بیش از ۳۰۰ مرکز نیکوکاری در استان کرمان

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از راه‌اندازی ۳۲۱مرکز نیکوکاری در استان کرمان خبر داد

(یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۲۳

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه کارگروه توسعه مدیریت استان که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، معاونان، مدیران و رؤسای ادارات کمیته امداد کرمان برگزار شد به کسب رتبه برتر کمیته امداد استان در جشنواره شهید رجایی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کمیته امداد از جایگاه خوب و باارزشی در سطح استان بهره‌مند‌است.

وی به آمار بالای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اشاره کرد و افزود: 120 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند وادارات کمیته امداد بیشترین مراجعه‌کننده را نسبت به سایر ادارات دارند.

صادقی به راه‌اندازی اداره بانوان کمیته امداد در کرمان اشاره و بیان کرد: شش هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهر کرمان قرار دارند که سه هزار خانوار از این تعداد خانوار تحت حمایت شهر کرمان را زنان سرپرست خانوار زیر ۵۰ سال تشکل داده‌اند.

وی به ارائه خدمات کمیته امداد به‌صورت الکترونیکی اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون ۳۶ خدمت کمیته امداد به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان هم‌چنین از راه‌اندازی ۳۲۱ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد در استان کرمان خبر داد و افزود: یکی از اهداف اصلی این مراکز شناسایی خیران و نیازمندان هر محله است.

وی ادامه داد: باهم افزایی خوب این مراکز با کمیته امداد کمک‌های مؤمنانه خوبی در استان در سال جدید جمع‌آوری و بین خانوارهای نیازمند توزیع شد.

دکتر صادقی به مشارکت خوب مردم خیر و نیکوکار استان در برنامه‌های مختلف این نهاد اشاره کرد و افزود: باوجود شرایط سخت اقتصادی کمک‌های مردمی به این نهاد در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به‌منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان و مراجعین به این نهاد میز خدمت در اکثر ادارات کمیته امداد استان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از کسب رتبه اول زکات کشور و هم‌چنین کسب رتبه سوم کشور در جشن نیکوکاری توسط کمیته امداد استان در سال گذشته خبر داد.

جعفر رودری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات خوب کمیته امداد درزمینهٔ اشتغال و توانمندسازی مددجویان گفت: رویکرد کمیته امداد درزمینهٔ اشتغال محرومان که منجر به توانمندسازی آن‌ها می‌شود رویکرد بسیار خوبی است.

وی بیان کرد: کمیته امداد استان کرمان سال گذشته ازلحاظ شاخص‌های موردنظر یکی از دستگاه‌های برتر استان شد و در جشنواره شهید رجایی نیز به‌عنوان دستگاه برتر انتخاب شد.

انتهای پیامتعداد بازدید : ۵۰۸
(یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹) ۱۱:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید