جزییات خبر

سرویس خراسان رضوی
در 3 ماهه نخست امسال؛

تولید 626 متر فرش توسط دستان توانمند مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی

معاون اشتغال و خودکفایی خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت: مجریان طرح های کمیته امداد استان در طی 3 ماهه نخست امسال 626 مترمربع فرش بافته اند که آماده عرضه به بازار فروش است.

(چهارشنبه ۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید حسین کرابی با بیان اینکه باید اشتغال خانگی را برای مددجویان تحت حمایت این نهاد گسترش داد، افزود: ایجاد کارگاه‌های تجمیعی برای مددجویان به‌ ویژه در زمینه قالیبافی از موثرترین اقدامات برای خودکفا شدن آنها محسوب می شود به طوریکه سال گذشته 5 هزار و 277 متر مربع فرش دستباف تولید و به فروش رسیده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با اشاره به اینکه استعداد سنجی قالی‌بافان و مشاوره شغلی آن‌ها به‌صورت چهره به چهره از رویکردهای اساسی این نهاد در ایجاد طرح‌های قالی‌بافی است، گفت: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحدهای مربوطه معرفی می‌شوند که با تهیه امکانات نقشه و مواد اولیه موردنیاز توسط کمیته امداد، طرح راه‌اندازی شود.
وی با بیان اینکه تولیدات مددجویان تاکنون در نمایشگاه های مختلف حضور داشته است و ادامه داد: قالی های فوق با طرح های افشان، لچک ترنج و زیرخاکی به نمایش گذاشته شده است.
کرابی ارائه آموزش، خدمات درمانی نظیر معاینه چشم و تجویز عینک، بیمه بانوان قالی باف و فروش قالیهای تولید شده را از خدمات این نهاد به مددجویان در این حوزه اعلام کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۰
(چهارشنبه ۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید