جزییات خبر

سرویس سمنان
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته‌ امداد استان سمنان:

مراکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی استان سمنان بازوی اشتغال مددجویان/ ایجاد 223 فرصت شغلی با همکاری راهبران شغلی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته‌ امداد استان سمنان از فعالیت یک مرکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی استان سمنان و شکل‌گیری سه مرکز دیگر که پا به عرصه اشتغال استان گذاشتند خبر داد و گفت: نیروهای‌ جهادی در جبهه‌ای دیگر 223 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان ایجاد کردند.

(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۲۳
 به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان یکی از اهداف مهم این نهاد کارآفرین را، توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت برشمرد و گفت:  نظام راهبران شغلی یکی از طرح‌های حوزه اشتغال و خودکفایی است که به‌منظور توانمندسازی و رسیدن به استقلال مالی مددجویان اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: چهار مرکز نیکوکاری تخصصی کارآفرینی در شهرستان های مهدیشهر، گرمسار، دامغان و شهر بسطام با بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و کارآفرینان خِبره عرصه اشتغال پا به عرصه اشتغال نیازمندان جویای شغل گذاشتند.

وی به ایجاد 223 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان  با همکاری  36 نفر از راهبران شغلی اشاره کرد و گفت: سه میلیاردو 500 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی برای ایجاد فرصتهای شغلی مذکور به مجریان طرح پرداخت شده است.
علیرضا خدابنده تصریح کرد: ایجاد 1015 فرصت شغلی برای مددجویان، از طریق راهبران شغلی در کمیته امداد استان سمنان هدفگذاری شده است.

وی اجرای طرح‌های راهبری شغلی را در جهت ایجاد پایداری بیشتر طرح‌های خوداشتغالی مددجویان دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی طرح اجرایی، بررسی کارشناسی طرح‌ها، برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پیاده‌سازی و بهره‌برداری نهایی از مراحل فرآیند اجرای طرح‌های راهبردی شغلی مددجویان تحت حمایت از راهبردهای این طرح به شمار می‌رود.

علیرضا خدابنده  یادآورشد: در الگوی خویش‌فرمایی، مددجو باید در خصوص تمام فرآیندهای مربوط به مدیریت منابع مالی، بازاریابی، بازار سازی و برند سازی محصولات تولیدی فعال باشد، اما در مدل رهبران شغلی این موارد بر عهده راهبر شغلی خواهد بود و مددجو فقط به تولید محصول خواهد پرداخت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از جمله‌ مزیت‌های این طرح را تضمین خرید محصولات تولیدی مددجویان توسط راهبران شغلی دانست و گفت: در این روش، مددجویان دغدغه و نگرانی از بازاریابی و فروش محصول خود را نخواهند داشت و با تکیه بر راهبر شغلی خود وارد عرصه تولید و فروش می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از راه اندازی نخستین کانون خیرین  کارآفرین اشتغال کشور، در استان سمنان خبر داد و گفت: شهرستان های مهدیشهر و دامغان نمایندگی این کانون را راه‌اندازی کرده و ایجاد این کانون در سایر شهرستان ها در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۰۴
(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید