جزییات خبر

سرویس استان یزد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد عنوان کرد:

اختصاص 129 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان یزدی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: کمیته امداد استان یزد امسال 129 میلیارد و 333 میلیون تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی وامدادی برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در نظر گرفته است.

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۶:۵۴

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، امیر زین‌العابدین قمی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا برای مددجویان تحت حمایت در سال جهش تولید، گفت: کمیته امداد استان یزد امسال 129 میلیارد و 333 میلیون تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی وامدادی برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد در نظر گرفته است.

وی افزود: این نهاد تمرکز بر توانمندسازی اقشار نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اعطای وام و کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار مددجویان و نیازمندان را در برنامه‌های خود دنبال می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد ادامه داد: توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات و همچنین مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع‌دستی در مناطق محروم از دیگر رویکردهای این نهاد در توانمندسازی محرومان است.

وی تصریح کرد: هدف‌گذاری این نهاد در سال جهش تولید ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت از طریق پرداخت تسهیلات بانکی وامدادی است.

زین‌العابدین قمی همچنین افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده امسال 2100 مددجوی تحت حمایت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در قالب دوره‌های مقدماتی، حرفه‌آموزی و پایدارسازی بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: در سال جهش تولید 502 مورد کاریابی نیز برای مددجویان تحت حمایت جویای کار با تعامل و همکاری مراکز کارآفرینی و صاحبان صنایع انجام می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۰۷
(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۶:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید