جزییات خبر

سرویس قم
مدیرکل کمیته امداد استان قم:

رشد 72 درصدی کمکهای مردمی در 4 ماهه نخست امسال

مدیرکل کمیته امداد استان قم: علیرغم شرایط نامناسب اقتصادی و تشدید آن به علت ویروس کرونا، کمک های مردمی این نهاد در چهار ماه نخست امسال 34 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 72 درصد رشد داشته است.

(پنج شنبه ۹ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۰۵

دومین نشست خبری مدیرکل کمیته امداد استان قم، در آستانه اعیاد قربان و غدیر خم با عنوان دومین مرحله پویش ایران همدل در سالن اجتماعات اداره کل این نهاد در قم با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به افزایش درخواست ها و مراجعات به این نهاد گفت: در حال حاضر حدود ۲۲ هزار خانوار از خدمات این نهاد به صورت مستمر بهره مند می شوند.
وی با بیان اینکه در این مدت حدود 14هزار و 300 نفر غیر تحت پوشش نیز به کمیته امداد مراجعه کرده اند اظهار کرد: نزدیک به ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان نیز به صورت وام و بلاعوض به این افراد پرداخت شده است.
میرشکار خدمات شاخص کمیته امداد قم را یادآور شد و گفت: پرداخت 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه کارگشایی به هزار و 953 نفر، اهدای 390 کمک هزینه ازدواج با سرانه میانگین 6 میلیون تومان به نوعروسان و اعطای 321 فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان مستعد کار از جمله این خدمات هستند.
مدیرکل کمیته امداد قم با اشاره به بهره مندی هزار و 485 نفر از خدمات مشاوران تخصصی کمیته امداد قم، گفت: این خدمات در زمینه های آسیب های اجتماعی طلاق، ترک تحصیل، اعتیاد، آسیب های روانی و افسردگی صورت گرفته است.
میرشکار با اشاره به «آموزش چهره به چهره» برای خانواده های آسیب دیده که عمدتا در مناطق حاشیه نشین شهر زندگی می کنند، بیان کرد: در ذیل این طرح، 500 خانوار شناسایی شده اند که با کمک 20 طلبه خواهر مشکلات اجتماعی و فرهنگی آن ها در طی جلسات مشاوره ای که به صورت حضوری و هفته ای یک بار برگزار می شود، برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به مسکن خانواده های تحت پوشش کمیته امداد قم، ادامه داد: هزار و 580 خانواده بدون منبع درآمد و اشتغال، در شرایط اضطراری از نظر مسکن قرار دارند شناسایی شده اند و به 248 خانوار نیز وام ودیعه مسکن بین 10 الی 20 میلیون تومان پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به پرداخت 20 میلیارد و 200 میلیون تومان مستمری به خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان قم در 4 ماه نخست امسال، خاطرنشان کرد: سال 99 مستمری مددجویان کمیته امداد، 15 درصد افزایش داشته است.
میرشکار ضمن قدردانی از مراجع معظم تقلید به عنوان یاوران همیشگی این نهاد در کمک به محرومان و مردم و مسئولان استان در نخستین مرحله پویش همدلی که در ماه مبارک رمضان انجام شد گفت: با توجه به حماسه های بزرگی که مردم در این رزمایش خلق کردند، مرحله دوم این پویش نیز در ایام عید قربان و غدیر خم خواهد بود که با توزیع گوشت قربانی در بین مددجویان، تأمین کالاهای اساسی معیشت نیازمندان و اطعام غدیر است.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۴۱
(پنج شنبه ۹ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۰:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید