جزییات خبر

سرویس قم
استاندار قم:

زمینه کمک به اقشار آسیب پذیر در قم بیشتر از گذشته فراهم شده است

استاندار قم خواستار مشارکت مردم و خیران در پویش ایران همدل شد و گفت: ظرفیت های معنوی و همدلی مردم و خیران زمینه های کمک به اقشار آسیب پذیر را بیشتر فراهم کرده است.

(پنج شنبه ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۴۹

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، دکتر بهرام سرمست، استاندار قم در دیدار با سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد با اشاره به اهمیت این نهاد در کمک به مددجویان و اقشار آسیب پذیر، اظهار کرد: حاشیه نشینی و سکونت گاه های غیر رسمی از جمله آسیب های مهم اجتماعی است که مسئولیت حمایتی کمیته امداد را افزایش می دهد.
استاندار قم با بیان وجود ظرفیت های معنوی، علما و مراجع گرانقدر در قم، افزود: این ظرفیت ها همدلی و انسجام عمومی، فضایی آرام برای خدمت به مردم فراهم کرده است.
سرمست حضور خیران و نیکوکاران در استان را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: همدلی مردم و خیران در کمک به نیازمندان زمینه حمایت از اقشار آسیب پذیر در قم را فراهم کرده است.
وی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح مواسات و همدلی، همه استان بسیج شدند، ادامه داد: مدیریت استان برنامه های متعددی برای تکریم نیازمندان و اقشار آسیب پذیر و نیز قدردانی از گروه های خدمات رسان در طرح مواسات اجرا نموده است.
استاندار قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثرات آن در جامعه، تصریح کرد: مدت زمان زیاد درگیری قم با این بیماری شرایطی ایجاد کرد که در پی آن افزایش جمعیت اقشار آسیب پذیر و نیز فشار بر اصناف و واحد های اقتصادی بود که لزوم مساعدت به این افراد را دوچندان نمود.
وی دیگر تبعات شیوع کرونا در سطح کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم مقصد زیارتی بسیاری از گردشگران است که در ایام بحران کرونا بسیاری از صنوف خدماتی و واحد های گردشگری دچار رکورد و فشار اقتصادی شدند و در نتیجه آن شاخص های رفاه کاهش پیدا کرد.
استاندار قم همچنین به اهمیت کمک به نیازمندان و توانمند سازی آنها اشاره کرد و بیان داشت: افزایش اشتغال خانگی و تسهیلات جهت مددجویان کمیته امداد می تواند نقش مهمی در بهبود شرایط اقتصادی خانوار های تحت سرپرستی این نهاد داشته باشد.
گفتنی است بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)کشور، نیز با بیان میزان مشارکت مردم قم در عرصه های مختلف حمایتی و کمک به اقشار نیازمند، تاکید کرد: استان قم در اکثر شاخص های مددجویی در سطح کشور پیشرو است.
وی همچنین تأسیس اداره بانوان و طرح مددکاری اسلامی را در قم موفق عنوان و اظهار کرد: اگر کمیته امداد قم در این طرح ها که بصورت آزمایشی در این استان انجام شد موفق عمل کرده است، بدلیل استمداد امدادگران از کریمه اهلبیت (ع) و حمایت مراجع و علما بوده است که از این بزرگواران قدردانی می کنم.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۳۰
(پنج شنبه ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید