جزییات خبر

سرویس اجتماعی
همزمان با آغاز مرحله دوم پویش ایران همدل انجام شد؛

دعوت رئیس کمیته امداد از اصحاب رسانه برای پیوستن به پویش ایران همدل

رئیس کمیته امداد با دعوت از اصحاب رسانه برای پیوستن به مرحله دوم پویش ایران همدل گفت: این پویش از عید غدیر تا پایان ماه صفر با شعار «از همدیگر گره‌گشایی کنیم» با هدف کمک به خانواده‌های نیازمند اجرا می‌شود.

(سه شنبه ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۲۴

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار، بر نقش رسانه‌ها در کمک به نیازمندان اشاره کرد و افزود: خبرنگاران یاوران کمیته امداد در کمک به محرومان و گره‌گشایی از افراد نیازمند جامعه هستند و در همین راستا تاکنون چندین مرکز نیکوکاری رسانه با مشارکت اصحاب رسانه در استان‌های مختلف تاسیس شده است.

 
وی به ارائه گزارشی از میزان کمک‌های مردمی در طرح نذر قربانی پرداخت و ادامه داد: مردم نیکوکار و خیران در عید قربان بیش از 205 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی خود را برای نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار دادند که این رقم نسبت به سال گذشته 82 درصد رشد داشته است.
 
رئیس کمیته امداد با بیان آماری از عملکرد این نهاد در اجرای مرحله نخست پویش ایران همدل خاطرنشان کرد: در مرحله نخست این پویش حدود 540 میلیارد تومان کمک مردمی جمع‌آوری و بیش از 11 میلیون پرس غذای گرم و 2 میلیون و 200 هزار بسته غذایی در روستاها و مناطق دورافتاده به خانواده‌های محروم اهدا شد.
 
بختیاری اضافه کرد: در این پویش 3.5 میلیون بسته غذایی از سوی سپاه و پایگاه‌های بسیج به خانواده‌های نیازمند ارائه شد. همچنین بنیاد مستضعفان با ارائه 700 هزار بسته غذایی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اهدای یک میلیون بسته بهداشتی مقابله با کرونا در این پویش مشارکت کردند.
 
وی با بیان اینکه مرحله دوم پویش ایران همدل به صورت رسمی از روز عید سعید غدیر آغاز شده است، تاکید کرد: در روز عید غدیر در قالب اطعام علوی بیش از پنج میلیون پرس غذای گرم در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
 
رئیس کمیته امداد با استقبال از مشارکت همه دستگاه‌ها، نهادها، مراکز نیکوکاری، خیریه‌ها و ... برای کمک به نیازمندان در مرحله دوم پویش ایران همدل، گفت: این پویش با شعار «از همدیگر گره‌گشایی کنیم» تا پایان ماه صفر ادامه دارد و از اصحاب رسانه به عنوان یار محرومان و بازوان پرتوان کمیته امداد در خدمت‌رسانی به نیازمندان دعوت می‌کنیم با پیوستن به ایران همدل، ضمن اطلاع‌رسانی، نقش موثر خود را در فرهنگ‌سازی خیر و احسان در جامعه به ویژه در اجرای پویش ایران همدل ایفا کنند.
 
بختیاری افزود: در ایام محرم و صفر طرح اطعام حسینی برای ارائه غذای گرم به خانواده‌های محروم اجرا می‌شود. همچنین برای خیرانی که امکان طبخ غذای گرم ندارند، طرح احسان حسینی برای کمک به نیازمندان پیش‌بینی شده است.
 
وی با اعلام روش‌های مشارکت مردم در این پویش، اظهار کرد: مردم نیکوکار می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #14* و یا از طریق شماره کارت 6277607777777777 کمک‌های خود را به دست خانواده‌‎های محروم برسانند.
 
رئیس کمیته امداد همچنین به طرح تامین امکانات آموزش مجازی برای دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند پرداخت و گفت: 375 هزار دانش‌آموز و 80 هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد هستند و براساس برآوردها، حدود 250 هزار نفر از آنان فاقد امکانات تحصیل و آموزش مجازی هستند که به همین منظور در مرحله نخست طرح تامین 50 هزار تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند در حال اجراست تا در شرایط کرونا، بتوانیم نیازمندی‌های تحصیلی آنان را فراهم کنیم.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۵۷۰
(سه شنبه ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید