جزییات خبر

سرویس ایلام

فعالیت بیش از 50 مرکز نیکوکاری در استان ایلام/ دانشگاه پیام نورایلام صاحب مرکز نیکوکاری می شود

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت : هم اکنون بیش از 50 مرکز نیکوکاری در این استان در راستای خدمت به نیازمندان در حال فعالیت هستند.

(پنج شنبه ۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹) ۲۳:۳۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در دیدار با مسئول دفتر حوزه نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور ایلام بیان کرد: بر اساس مفاد اساسنامه جدید کمیته امداد امام خمینی«ره» که در سال 1394 به تأیید مقام معظم رهبری رسیده است مردمی کردن فعالیتهای کمیته امداد  و ارتباط بیشتر با موسسات خیریه یکی از برنامه ها و مأموریت های مهم این نهاد است.
وی افزود: راه اندازی مراکز نیکوکاری با همکاری خیرین نیکوکار توسط این نهاد در سالهای اخیر در همین راستا بوده و تلاش ما این است ،  در جاهایی که چنین ظرفیتی وجود داشته باشد نسبت به راه اندازی مراکز جدید نیکوکاری اقدام کنیم و از همکاری خیرین نیکوکار در این زمینه استقبال می کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: از آنجایی که فعالیت مراکز نیکوکاری علاوه بر رویکرد خدمت رسانی و محرومیت زدایی یک نوع فعالیت معنوی نیز به حساب می آید به همین خاطر این مراکز با محوریت مساجد و مراکز مذهبی و علمی  راه اندازی می شوند و ما از آمادگی دانشگاه پیام نورایلام برای راه اندازی مرکز نیکوکاری استقبال کرده و تلاش می کنیم مرکز نیکوکاری دانشگاه پیام نور ایلام در اینده نزدیک راه اندازی شود.
موسی نژاد در ادامه افزود: اگرچه  مراکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد هستند امامدیریت کامل آنها بر عهده مسئولان این مراکز بوده و در زمینه شناسایی افراد خیر و دریافت کمک از آنان و نیز در زمینه  شناسایی نیازمندان و توزیع کمک در بین آنها دارای اختیارات کامل هستند.
مسئول دفتر حوزه نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور ایلام  نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای راه اندازی مرکز نیکوکاری در این دانشگاه گفت: قشر دانشجویی و اساتید این دانشگاه ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه و  رونق نیکوکاری در این مرکز آموزشی هستند.
حجت الاسلام نظری افزود: با این که قبلا در این دانشگاه خیریه هایی با هدف کمک به دانشجویان نیازمند فعالیت داشته اند اما راه اندازی مرکز نیکوکاری در این دانشگاه فرصت بسیار خوبی برای توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری در این دانشگاه و در بین کارکنان، اساتید و دانشجویان است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۱
(پنج شنبه ۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹) ۲۳:۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید