جزییات خبر

سرویس خراسان رضوی

توسعه حاشیه نشینی ارائه خدمت مطلوب به محرومان را با مشکل مواجه می کند

رییس کمیته امداد اداره 6 مشهد گفت: با توجه به گرانی اجاره مسکن در سطح شهر، تورم و ... شاهد توسعه حاشیه نشینی در شهرهای بزگ مانند مشهد هستیم که این امر ارائه خدمت مطلوب به نیازمندان را مشکل می کند.

(چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۰۹

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، رضا ترابی در حاشیه بازدید مدیرکل این نهاد از آن اداره افزود: جمع آوری زکات در فصل تابستان و توسعه مراکز نیکوکاری مدنظر است که این امر با تلاش امدادگران در حال انجام است.
ترابی از تعامل با بانکهای عامل به منظور سهولت در فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال گفت و بیان کرد: حوزه اشتغال تلاش می کند با استفاده از ظرفیت خیران در حاشیه شهر اشتغال زایی کند.
وی با عنوان اینکه دوره های آموزش اشتغال به صورت مجازی برگزار می شود، ادامه داد: به دلیل کمبود زیرساختهای موردنیاز ارائه آموزش مجازی با کندی صورت می گیرد.
در ادامه این بازدید، رئیس مرکز نیکوکاری شهید جهاندیده با بیان اینکه کمکهای نیکوکاران مطابق با نیت خیرخواهانه آنها هزینه می شود، ادامه داد: در شرایط کنونی افزایش اجاره بها در بخش مسکن موجب توسعه حاشیه نشینی شده است.
حجت الاسلام دارایی گفت:یکی از دغدغه خانواده های دانش آموزان نیازمند ساکن در حاشیه شهر مشهد عدم توان فراهم کردن امکانات تحصیلی متناسب با آموزش مجازی است.
وی به نیازمندیهای بیماران زمین گیر اشاره کرد وگفت: ارائه خدمات  به این افراد توسط مددکاران در حال انجام است و تلاش می کنیم با مشارکت خیران نیازهای دارویی و درمانی آنها مرتفع شود .
حجت الاسلام دارایی از دستاوردهای خوب ایجاد مرکز نیکوکاری گفت و افزود از زمان تاسیس مرکز ارتباط مردم با مسجد و پایگاه های بسیج بیشتر شده است.
در ادامه بازدید رئیس مرکز نیکوکاری ابوتراب و مسئول پهنه شهیدآزموده گفت: خوشبختانه با تشکیل کارگروه های فرهنگی، ورزشی و... برای خدمت رسانی به مردم گام های خوبی برداشته  شده است و این امر ادامه دارد.
حجت الاسلام صفرپور با اعلام اینکه در حاشیه شهر مشهد 9 مرکز نیکوکاری فعال است، ادامه داد: 80 امام جماعت در این محدوده فعالیت دارند.//

تعداد بازدید : ۳۳۳
(چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید