جزییات خبر

سرویس ایلام
دبیر ستاد زکات استان ایلام:

از ظرفیت بزرگ زکات در استان ایلام تاکنون فقط 10 درصد آن استفاده شده است/افزایش 300 درصدی پرداخت زکات در ملکشاهی

مدیرکل امداد استان ایلام گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، توانمندسازی همچنان اصلی ترین سیاست و برنامه کمیته امداد برای خانواده های مددجویی است.

(یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹) ۲۳:۳۹

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد در سفر به شهرستان ملکشاهی و در دیدار با امام جمعه این شهرستان گفت: در بین خانواده های مددجو افراد بسیاری مستعد کار و تلاش هستند و امداد آمادگی دارد نسبت به ایجاد اشتغال برای این خانواده ها آنان اقدام نماید.
وی با اشاره به اینکه تمایل به دریافت کمک بلاعوض بجای رفتن به سمت کار و تلاش یکی از موانع سر راه کمیته امداد در زمینه توانمند سازی مددجویان است افزود: کمیته امداد در تلاش است فرهنگ کار و تلاش را در بین خانواده های مددجو جایگزین چنین تفکراتی نماید.
موسی نژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه ترویج فرهنگ کار و تلاش در بین خانواده های مددجو نیازمند فرهنگ سازی است به همین خاطر انتظار داریم دستگاههای  دیگر در این زمینه با برنامه های اشتغال زایی کمیته امداد همراهی نمایند.
وی در ادامه به موضوع زکات اشاره کرد و گفت: اگرچه که امورات اجرایی زکات بر عهده کمیته امداد گذاشته شده است اما دیگر اعضای زکات نیز در این زمینه مسئولیت داشته و انتظار داریم  دیگر اعضاء در زمینه تبلیغ و ترویج بیشتر زکات همکاری نمایند.
دبیر ستاد زکات استان ایلام در ادامه تأکید کرد: با اینکه در استان ایلام ظرفیتهای بسیار خوبی در زمینه پرداخت بیشتر زکات وجود دارد امام متأسفانه تاکنون تنها از 10 درصد ظرفیت زکات در این استان استفاده شده و ترویج بیشتر فریضه زکات در این استان نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت دستگاههای دیگر است.
موسی نژاد افزود: البته در سالهای گذشته توسط ستاد زکات اقدامات بسیار مهمی در زمینه ترویج بیشتر زکات در این استان  صورت گرفته و ما در شهرستان ملکشاهی امسال شاهد افزایش 300 درصدی زکات این شهرستان نسبت به سال گذشته بوده ایم.
امام جمعه شهرستان ملکشاهی نیز در این دیدار گفت: در شهرستان ملکشاهی در زمینه ترویج و توسعه زکات مستحبی ظرفیت خوبی فراهم است که اعضای ستاد زکات باید از این ظرفیت ها بهره گیری کنند.
حجت الاسلام موسوی فرهنگ سازی را مهم ترین مقوله برای ترویج زکات برشمرد و گفت: در صورت چنین رویکردی مردم بیشتر از گذشته با ضرورت پرداخت فریضه زکات اشنا می شوند.
وی ادامه داد: در شهرستان ملکشاهی روستائیان همچنان پرداخت کنندگان اصلی زکات هستند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۲
(یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹) ۲۳:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید