جزییات خبر

سرویس اجتماعی
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت خبر داد:

پرداخت 870 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان از ابتدای سال 99

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از پرداخت 870 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به مددجویان از ابتدای سال 99 خبر داد و گفت: تا پایان سال، سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان ارائه خواهد شد.

(دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۱۹

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی عاشوری در نشست خبری با اشاره به اهمیت بانکداری اسلامی در رشد و شکوفایی اقتصادی کشور افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با پیروی از اصول بانکداری اسلامی و بدون ربا با چشم‌پوشی از سودهای مرسوم در شبکه بانکی، توانسته رتبه درخور توجهی را در میان بانک‌ها و موسسات زیر نظر بانک مرکزی کسب کند.

وی با بیان اینکه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در حوزه‌هایی همچون صدور کارت و دیگر خدمات بانکی جزو موسسات برتر در بانک مرکزی است، ادامه داد: از میان 32 بانک و موسسه تحت نظارت بانک مرکزی، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت توانسته رتبه 13 را از نظر میزان تراکنش مالی کسب کند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به پنجمین سالگرد تاسیس این صندوق پرداخت و تاکید کرد: در سال اول تاسیس، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت مبلغ 664 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه‌های کارگشایی، مسکن، اشتغال و ... به جامعه هدف پرداخت شد که این رقم در سال 98 به 2326 میلیارد تومان رسید.

عاشوری از رشد منابع صندوق برای پرداخت تسهیلات در سال 99 خبر داد و گفت: برای امسال سه هزار میلیارد تومان بودجه در سرفصل‌های مختلف پیش‌بینی شده که 1826 میلیارد تومان در حوزه کارگشایی، 564 میلیارد تومان در زمینه تامین و خرید مسکن و 610 میلیارد تومان در حوزه اشتغال پرداخت خواهد شد.

وی با تشریح عملکرد این صندوق از ابتدای سال 99 خاطرنشان کرد: از فروردین سال 99 تا نیمه شهریورماه 116 هزار و 500 فقره وام کارگشایی به مبلغ 588 میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است. همچنین 13 هزار و 780 فقره وام ودیعه مسکن به مبلغ 167 میلیارد تومان و 10 هزار و 838 فقره وام تامین مسکن به مبلغ 115 میلیارد تومان به مددجویان و نیازمندان ارائه شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از افزایش مبلغ وام ودیعه مسکن خبر داد و اضافه کرد: مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن از 20 به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

عاشوری به راه‌اندازی صندوق ضمانت تسهیلات اشاره کرد و گفت: این صندوق با هدف تسهیل ضمانت و دریافت وام برای افراد فاقد ضامن با سپرده‌گزاری خیران و مردم نیکوکار تاسیس شده و در حال حاضر با حدود 100 میلیارد تومان اعتبار، در حوزه وام اشتغال و کارگشایی با اولویت زنان سرپرست خانوار اقدام به ضمانت تسهیلات می‌کند.

وی با دعوت از خیران برای سپرده‌گزاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، افزود: امسال حدود 1460 میلیارد تومان سپرده خیران به صندوق وارد شده که به طور کامل به صورت قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به خدمات غیرحضوری این صندوق اشاره کرد و ادامه داد: امسال برای نخستین بار احراز هویت مراجعان به صورت آنلاین از سامانه ثبت احوال انجام می‌شود و همچنین در گام اول تمام خدمات افتتاح حساب و پرداخت وام به زودی به شکل غیر حضوری انجام خواهد شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۹۹
(دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹) ۱۳:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید