جزییات خبر

سرویس خراسان رضوی
با اجرای طرح نهضت جهادی زکات؛

رشد 2 برابری جمع آوری زکات در خراسان رضوی

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: طرح نهضت جهادی زکات با استفاده از تمام ظرفیت ها و به ویژه امدادگران این نهاد در سطح استان اجرا شد و نتیجه آن رشد 2 برابری زکات است.

(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین گیلاسی با بیان اینکه اجرای طرح جهادی زکات همزمان با فصل برداشت در استان ، از اول تیر ماه در حال اجراء است ، افزود: اجرای این طرح موجب افزایش جذب زکات شده است به طوری که در 4 ماهه نخست امسال حدود 29 میلیارد و 930 میلیون تومان زکات جمع آوری شد.
وی به انعقاد تفاهم نامه مشترک با سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه از ظرفیت مُبلغین و روحانیون مستقر و طرح هجرت به منظور جذب زکات استفاده شد و50 درصد روحانیون در این طرح شرکت نمودند.
گیلاسی اظهار کرد: بخشی از زکات جمع آوری شده در قالب رزمایش مواسات و همدلی و نذر قربانی به منظور توزیع بین نیازمندان محل هزینه و توزیع شد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: نیکوکاران و مودیان زکات، سال 98 در مجموع بیش از 34 میلیارد و 600 میلیون تومان زکات در بخش واجب، مستحب و فطریه و کفاره پرداخت کردند که در امور محرومان هزینه شد.
وی با بیان اینکه دبیرخانه زکات در کمیته امداد مستقر است یادآور شد: سال گذشته 75 درصد از زکات جمع آوری شده از مودیان در امور محرومین و 25 درصد در بخش امور پروژه های عمرانی هزینه شد.
شایسته ذکر است: مودیان نیکوکار می توانند به منظور سرعت بخشی به نحوه پرداخت زکات اموال خود با شماره گیری کد # 5 * 051 * 8877 * اقدام کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۸
(چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید