جزییات خبر

سرویس کرمان

کمیته امداد کرمان به دنبال ایجاد زنجیره ارزش برای حمایت از طرح‌های اشتغال مددجویان است

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: این نهاد به‌منظور حمایت و توسعه طرح‌های اشتغال مددجویان و پایدارسازی این طرح‌ها در سال جهش تولید به دنبال ایجاد و مدیریت زنجیره ارزش است.

(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۰۳

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در سفر به جنوب کرمان در جلسه شورای اداری شهرستان کهنوج هدف اصلی این نهاد را توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت اعلام کرد و افزود: کمیته امداد استان کرمان به دنبال این است تا برای حجم عظیم مراجعات به این نهاد و خانواده‌هایی که تحت حمایت این نهاد هستند منبع درآمدی ایجاد کند تا این خانواده‌ها بتوانند روی پای خود بایستند.
وی به آمار اشتغال ایجادشده توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: در سه‌ماهه نخست امسال بالاترین میزان ایجاد اشتغال استان و ثبت در سامانه رصد مربوط به کمیته امداد بوده است که بیش از ۴۰ درصد اشتغال استان طی این مدت توسط کمیته امداد انجام‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: این نهاد به‌منظور حمایت و توسعه طرح‌های اشتغال مددجویان و پایدارسازی این طرح‌ها در سال جهش تولید به دنبال ایجاد و مدیریت زنجیره ارزش است.
وی در ادامه از اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به کمیته امداد کهنوج در سال گذشته خبر داد و گفت: با اختصاص این میزان تسهیلات اشتغال به این شهرستان ۳۲۰ شغل برای مددجویان و اقشار نیازمند کهنوجی در سال گذشته ایجادشده است.
صادقی ادامه داد: در سال جاری نیز ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به کمیته امداد کهنوج اختصاص داده‌شده است که با اختصاص این میزان اعتبار باید حدود ۵۰۰ شغل امسال در این شهرستان ایجاد شود.
وی تأکید کرد: رسالت ما امدادگران کمیته امداد رسالت بسیار سنگینی است و مأموریت سختی نیز بر عهده ماست که باید به‌دوراز مسائل حاشیه‌ای برای خدمت‌رسانی به محرومان تلاش کنیم.
صادقی در ادامه به تلاش‌های این نهاد برای فراهم کردن زمینه ازدواج آسان زوج‌های جوان تحت اشاره کرد و گفت: این نهاد با تأمین جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت و هم‌چنین پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه سفر به جنوب استان در جلسه شورای اداری شهرستان رودبار جنوب بر کار و تلاش جهادی تأکید کرد و گفت: با تلاش و کار جهادی می‌توان نقشه‌های دشمن را خنثی کرد.
وی به ظرفیت‌های شهرستان رودبار جنوب اشاره کرد و افزود: باید با برنامه‌ریزی، مشاوره و هدایت مددجویان و اقشار نیازمند و جویای کار کمک کنیم بتوانند روی پای خود بایستند.
صادقی در ادامه از اختصاص حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به شهرستان رودبار جنوب در سال جاری خبر داد و افزود: شغل‌هایی که کمیته امداد ایجاد می‌کند کم‌هزینه، ارزان‌قیمت و پایدار هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تأکید کرد: افرادی که پشت نوبت برای تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد هستند باید در گردونه اشتغال قرار بگیرند تا بتوانند با کسب درآمد روی پای خود بایستند.
وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ارائه خدمات آموزشی به‌صورت مجازی به دنبال تأمین لوازم آموزشی ازجمله گوشی برای دانش‌آموزان نیازمند هستیم تا این دانش آموزان نیز از آموزش عقب نمانند.
صادقی در ادامه از تولید ۵۰ تن عسل توسط مددجویان کمیته امداد در سال گذشته خبر داد و گفت: تمام تولیدات مددجویان توسط این نهاد خریداری و به فروش می‌رسد.
وی به ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایانی که فرزندان مددجویان کمیته امداد را به کار بگیرند اشاره و خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که فرزندان مددجویان کمیته امداد را به‌کارگیرند علاوه بر معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۳ تا ۵ سال به ازای به‌کارگیری هر فرزند مددجو مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۴۳۰
(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید