جزییات خبر

سرویس خبر در آیینه رسانه
رئیس کمیته امداد:

حتی یک ریال از پول صندوق‌های صدقات به عنوان حقوق پرداخت نمی‌شود

رئیس کمیته امداد گفت: حتی یک ریال از پول صندوق‌های صدقات به عنوان حقوق پرداخت نمی‌شود و همه صرف کمک به نیازمندان می‌شود.

(شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۸:۴۳
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید مرتضی بختیاری در برنامه‌ی چاپ اول شبکه خبر اظهار کرد: بخشی از افراد جامعه هدف کمیته امداد سالمندان و بیماران صعب العلاج هستند که عملاً برای بیماران صعب العلاج و درمانی وجود ندارد و نیازمند مراقبت‌های ویژه هستند.
وی با بیان اینکه از ابتدای شروع کرونا در راستای هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا، ستاد مواجهه با کرونا در کمیته امداد در تمامی استان‌ها راه‌اندازی شد، گفت: این ستاد هماهنگی و همکاری نزدیکی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارد.
بختیاری با بیان اینکه در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام ۹۲ میلیارد تومان، بنیاد مستضعفان ۵۰۹ میلیارد تومان و خیرین ۹۷ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند، ادامه داد: بعد از فراخوان مقام معظم رهبری برای اجرای رزمایش همدلی، کمک‌های مردمی و خیرین به اوج خود رسید.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه برای مقابله با شیوع کرونا، مددجویان کمیته امداد که شاغل شده بودند خط تولید محصولات خود را تغییر دادند و در راستای مقابله با کرونا محصولاتی را تولید کردند، گفت: در حال حاضر کمیته امداد با کمک خیرین و مددجویان روزانه یک میلیون ماسک تولید می‌کند.
وی با اشاره به اینکه هر ساله پایگاه جشن عاطفه‌ها در مدارس و امسال به علت کرونا در کنار مدارس و با توجه به ایام محرم و صفر شور عاطفه‌ها برگزار می‌شود، گفت: در این زمینه مردم می‌تواند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را اهدا کنند.
مرتضی بختیاری با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ۲۰۰ هزار بسته آموزشی را در اختیار کمیته امداد قرار داد تا به دانش‌آموزان نیازمند برسد، افزود: در حال حاضر ۲۰۰ هزار بسته آموزشی کسری داریم که با کمک مردم و خیرین تهیه خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای ارائه ابزارهای آموزشی الکترونیک اولویت ما ۲۵۰ هزار دانش‌آموز نیازمند هستند، تصریح کرد: بر اساس قراردادی که با یکی از شرکت‌های وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام منعقد شده است قرار است ۵۰ هزار تبلت تا مهر ماه تحویل کمیته امداد شود.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه اولویت تحویل تبلت به خانواده‌های مددجویان و خانواده‌هایی هستند که بیش از سه دانش آموز دارند، گفت: بنیاد مستضعفان 14هزار تبلت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام 10هزار تبلت را در اختیار دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد قرار داده است.
مرتضی بختیاری ادامه داد: در این راستا اپراتورهای تلفن همراه نیز ۲۵ هزار تبلت را در اختیار دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد قرار دادند.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کمیته امداد از سالمندان و بیماران صعب العلاج مادام العمر حمایت می‌کند، اما دیگر مددجویان باید توانمند شوند و درآمد باثباتی داشته باشند، افزود: برای ایجاد درآمد با ثبات نیازمندان با قراردادی که با سازمان فنی و حرفه‌ای بسته شد قرار است ۷۰درصد آموزش‌ها رایگان و مابقی توسط کمیته امداد پرداخت شود تا مددجویان بتوانند برای خود شغل داشته باشند.
بختیاری با اشاره به اینکه در راستای برنامه پنج ساله تاکنون ۴۹۰ هزار شغل ایجاد شده است، گفت: بودجه‌های دولتی کمیته امداد توسط دیوان محاسبات  نظارت می‌شوند و بودجه‌های غیردولتی توسط موسسه مفید راهبر که موسسه حسابرسی کمیته امداد است ارزیابی می‌شود.
رئیس کمیته امداد افزود: حتی یک ریال از پول صندوق های صدقات نیز به عنوان حقوق به عوامل پرداخت نمی شود و همه آن، صرف کمک به نیازمندان و به ویژه یتیمان می شود.
وی گفت: کمیته امداد از سال1394 تا پایان ۱۳۹۷، ۷۰۰ هزار خانواده را توانمند کرد و آنها از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شدند. 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۶۴۸
(شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹) ۱۸:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید