جزییات خبر

سرویس استان یزد
مدیرکل کمیته امداد استان یزد:

13 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد دارای سرپرست زن هستند

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: 25 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند این در حالی است که حدود 13 هزار خانوار دارای سرپرست زن هستند.

(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: 25 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند این در حالی است که حدود 13 هزار خانوار دارای سرپرست زن هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان، بابیان اینکه این نهاد برنامه‌های مختلفی باهدف توانمندسازی مددجویان تحت حمایت به‌ویژه زنان سرپرست خانوار در دست اقدام دارد، گفت: شناسایی و معرفی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت در بازه سنی ۱۸ تا ۶۰ سال برای توانمندسازی و بهره‌مندی از خدمات اشتغال و خودکفایی در سال جهش تولید باقوت در حال اجرا است.

وی افزود: 25 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان یزد قرار دارند این در حالی است که حدود 13 هزار خانوار دارای سرپرست زن هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد ادامه داد: بهره‌گیری از مشاوران اشتغال برای ایجاد انگیزه و روحیه کسب‌وکار در مددجویان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار و کاهش اتکای آنان به کمیته امداد، تعامل با مراکز نیکوکاری در خصوص شناسایی افراد نیازمند مستعد اشتغال برای بهره‌مندی از تسهیلات اشتغال این نهاد نیز در حال انجام است.

وی تصریح کرد: شناسایی نیازهای مسکن مددجویان و مرتفع کردن مشکلات مسکن مددجویی با بهره‌گیری از ظرفیت اعتبارات دولتی، خیران، مراکز نیکوکاری و گروه‌های جهادی و همچنین پرداخت وام ودیعه مسکن به خانواده‌های اجاره‌نشین برای کاهش میزان اجاره ماهیانه و ایجاد پشتوانه مالی برای ساخت یا خرید مسکن از دیگر اقدامات این نهاد در راستای توانمندسازی مددجویان است.

شجاعان افزود: در سال جهش تولید کمک به امر ازدواج و تشویق جوانان به امر ازدواج با بسته‌های تشویقی نظیر کمک‌هزینه اسکان، تسهیلات اشتغال برای داماد مددجو، تسهیلات اشتغال برای فرزندان پسر در شرف ازدواج و همچنین بهره‌گیری از دانش کارشناسان مشاوره خانواده برای ایجاد انگیزه در تقویت بنیان خانواده و جلوگیری از بروز طلاق در حال اجرا است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۱
(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید