جزییات خبر

سرویس زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد؛

کارکرد کمیته امداد با رویکرد اعتقادات دینی ،توانمندسازی فکری و فرهنگی جامعه هدف این نهاد است/امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد استان وستاد اقامه نمازاستان

به منظور بهره گیری از همه ظرفیت ها و امکانات موجود در جهت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز وعمل به فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بر مسئولیت همگانی در قبال اقامه نماز ،همچنین اجرایی نمودن مفاد آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز تفاهم‌نامه همکاری میان این نهاد و ستاد اقامه نماز استان امضا شد.

(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۱۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ هدایت صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در آیین امضاء تفاهم نامه همکاری بین دونهاد گفت: براساس اسناد بالا دستی توجه ویژه ای  در حوزه فکری ،فرهنگی ،قرآنی ودینی واعتقادی کمیته امداد شده  ورویکرد این نهاد رویکرداسلامی ودینی است.

وی به میزان تأثیرگذاری اجرای برنامه های نماز در جهت افزایش سلامت معنوی ، آموزش شیوه های دعوت به نماز ، آموزش احکام و تصحیح قرائت نماز ، آموزش معارف ویژه زوج های جوان در آستانه ازدواج ، برگزاری نشست های فرهنگی توجیهی نماز، برگزاری جشن تکلیف فرزندان خانواده های تحت حمایت، شناسایی و تجلیل از فعالان و خادمان نماز را ازنکات مهم این تفاهم نامه عنوان کرد.

صفری ، با بیان اینکه یکی از رویکردهای اصلی این نهاد توانمند سازی فرهنگی مددجویان تحت حمایت است،گفت: سعی شده تمام فعالیت ها و اقدامات با  نگاه فرهنگی انجام شود،چرا که معتقدیم تکریم مددجویان تحت حمایت از مهمترین وظایف امدادگران است و توانمند سازی فکری و فرهنگی مددجویان باعث سهولت در رفع مشکلات خانواده های آنان می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 57هزار مددجو از خدمات کمیته امداد استان زنجان بهره مند می شوند،افزود:سه هزارو 210دانش آموز و257دانشجو نیز از خدمات فرهنگی ، این نهاد بهره مند می باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: پرداخت کمک‌معیشت ، کمک‌هزینه‌ تأمین جهیزیه، بیمه تأمین اجتماعی، کمک‌هزینه درمان بیماران صعب‌العلاج، ساخت، خرید و تعمیر مسکن مددجویان، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ارائه تسهیلات اشتغال و خودکفایی و غیره از دیگر اقدامات این نهاد برای رفع مشکلات خانواده‌های تحت حمایت این نهاد براثر آموزش‌ها و برنامه‌های فرهنگی اجراشده برای آنان است.

وی با اشاره به اساسنامه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به کمیته امداد، گفت: دربند هفتم این اساسنامه بر  ارائه خدمات فرهنگی به افراد و خانواده‌های نیازمند، ارتقاء باورهای دینی و سبک زندگی اسلامی آنان از طریق فعالیت‌های آموزشی، تربیتی با بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دیگر مراکز فرهنگی  تأکید شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود:صیانت از تحکیم نهاد خانواده ،احیای عزت و کرامت فردی و خانوادگی ،بازسازی فضای اعتقادی خانواده‌ها ، تعمیق باورها ، گسترش اصول و مبانی ارزشی و دینی و مصون‌سازی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین اقداماتی است که در حوزه فرهنگی کمیته امداد مورد تأکید قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین یوسفی  رئیس ستاد اقامه نماز استان نیز با قدردانی از فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد برای کارکنان و جامعه هدف این نهاد، کسب رتبه اول نمازی را در دو سال متمادی توسط کمیته امداد استان  تبریک گفت وآمادگی ستاد اقامه نماز را در کلیه برنامه‌های فرهنگی اعلام نمود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۷۲
(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۱:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید