جزییات خبر

سرویس همدان

ارتقاء سلامت 991 مادر باردار و شیرده تحت حمایت در همدان

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: این طرح با هدف کمک به بهبود روند افزایش وزن مطلوب، کاهش شیوع سوء تغذیه، ارتقاء آگاهی و عملکرد تغذیه ای، افزایش دریافت انرژی و مواد مغذی و ایجاد فرهنگ تغذیه سالم در مادران و نیز پیشگیری از اختلال رشد نوزادان و کودکان مادران تحت حمایت پس از تولد انجام می شود.

(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۲۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: طرح جدید در خصوص مادران باردار و شیرده تحت عنوان ارتقاء سلامت مادران نیازمند واجد شرایط در همدان اجرا می شود.

بحیرایی بیان کرد: این طرح با هدف کمک به بهبود روند افزایش وزن مطلوب، کاهش شیوع سوء تغذیه، ارتقاء آگاهی و عملکرد تغذیه ای، افزایش دریافت انرژی و مواد مغذی و ایجاد فرهنگ تغذیه سالم در مادران و نیز پیشگیری از اختلال رشد نوزادان و کودکان مادران تحت حمایت پس از تولد انجام می شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ادامه داد: در سال جاری این طرح مشمول  991 مادر گردیده است که در دو دوره  (4 ماه) کارت تغذیه آن ها شارژ شده است.

وی در پایان عنوان کرد: در این خصوص تفاهم نامه با مراکز بهداشتی و اداره کمیته امداد به منظور بهره مندی مناسب و کارآمد مادران، مراقبت بهداشتی و درمانی، آموزش بهداشت و غربالگری نیز منعقد گردیده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۰
(یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید